| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce sunt cristalele Swarovski?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cristalele Swarovski sunt cristale de sticla, prelucrate.

| sierra1 a răspuns:

O găseai și tu dar am făcut-o special pentru tine :

https://ro.wikipedia.org/wiki/Swarovski

| Furnicuta000 a răspuns:

Niste cristale din sticla, facute de firma Swarovski. Poti sa gasesti bijuterii cu cristale din astea la ei in magazin sau la alte magazine de bijuterii sau gasesti cristale de la Swarovski pe net ca sa iti faci tu bijuterii. Eu de ex am luat de pe un site niste cristale de 6 sau 8 mm (in jur de 1-2 lei costa) pe care le-am lipit pe niste platouri din argint si am facut cercei. Am mai luat si cristale biconice si mi-am facut o bratara (0, 4 lei a costa unul)

| JicaContra a răspuns:

Pe scurt, sunt niste cristale (NU sticla chioara) care arata destul de bine si sunt destul de rezistente sa fie ceva de gen "pietre semipretioase" moment in care poti sa acoperi suprafete mari, fara ca pretul sa devina astronomic... de exemplu exista ideea de o intreaga rochie acoperita cu cristale d'astea, lucru care daca ar fi facut cu diamante, ar costa cat PIB-ul unei tari intregi

| ValentinGabi a răspuns:

Niște pietre ce le plac la domnițe să le poartehappy