| PitiqaaaxD a întrebat:

Ce vrea sa insemne "xD"? big grin

Fundaa`!

Răspuns Câştigător
| Roxii_5109 a răspuns:

Toata lumea intreaba.laughing) deci este ca si : D deci e XD acum indoarce capul. X sunt ochii si D este gura. fundita:*?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E expresia zambetului angrysunt ochii) D(gura deschisa) XD mai bine asa invartel 90º si vezi ca asa e

| Vizitiul a răspuns:

Denota amuzament. Ceva in genul "big grin".

| adriangabor92 a răspuns:

Definiţie extreme, un termen folosit pentru a descrie informale de televiziune de înaltă definiţie (1440p) şi se distinge de Extreme High Definition (XHD)

| Codruta a răspuns:

XD vine de pe MSN care este un fel de ras malefic. daca vorbesti cu un american si ii dai semnu' asta -xD- el intelege

" big grin" cam asa dar mai malefic laughing
e un lucru incurcat. dar sper ca ai inteles

e un lucru incurcat. dar sper ca ai inteles happy

| Doddel a răspuns:

XD este echivalentul lui "big grin"

| Doddel a răspuns:

Cum si; x este echivalentul lui ":X"

| bOse a răspuns:

Vine de la : d :d cam asa

| BackAgainToTPU a răspuns:

Este un emoticon. xD :tongue

| emma6312 a răspuns:

Nu e ceva special... este asemanator semnului :d... ceva zambaret.

| Klarah a răspuns:

Hey! xD.
Sa vedem. "xD" inseamna un emoticon care il pui cand esti fericit/a si semnifica emoticonul " big grin " dar cu ochii in X!

so. pentru raspunsul meu xD

| vulpitza23 a răspuns:

Acest XD reprezinta:
X-cand faci cu ochiul
D-un ras(o gura cu un ras)