| cocosnucifera a întrebat:

Cel mai frumos raspuns FUNDA! De ce sa nu citim ziarul? De ce sa citim ziarul? Vreau argumente pro si contra!

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In ziar apar doar stiri despre ceea ce se intampla in tara. Bine, mai apar si diferite reclame, dar in mare parte apar tot felul de tampenii despre anumite persoane politice sau persoane din mass-media. Ok, una peste alta, cu ce m-ar ajuta pe mine astfel de informatii? Nu mai bine citim o carte buna? Cu ocazia asta ne imbogatim vocabularul! Citind ziarul nu facem decat sa ne inundam cu informatii nefolositoare. Nu citesc ziarul!

| Cortex a răspuns:

Sa nu citim ziarul pentru ca e plin de porcarii politice la aproape fiecare pagina.

| rahelyta a răspuns:

Pai citimhappy dar nu il cumparam citit online. toate gazetabig grin

| ary a răspuns:

Sa citim despre ce? Mai bine imi cumpar un rebus.Imi ajunge internetul si TV.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De citit e bine sa citim ziarul dar sa stim sa alegem din el ce trebuie dar daca citim si credem toate prostiile mai bine numai citim deloc! Eu citesc toate ziarele online sa fiu informat si sa informez si pe alti care nu stiu ce sa citeasca si cum sa citeasca happy (inainte cand nu aveam internet cumparam 3-4 ziare aproape zilnic s-mi faceam un rezumat din ele!

| Andy21 a răspuns:

Nu citesc ziarul pentru ca presa preseaza ***.