| MyNameisEduard a întrebat:

Ce parere aveti despre asteptarea sexului pana la casatorie? Vreau argumente Pro si Contra!
Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro: religia și conceptele ei, principiile religioase.
Contra: libertinismul, exchibiționismul.

21 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Sexul pana la casatorie este ceva depasit, dar tine de educatia, princiipiile si firea fiecaruia. In viata conteaza anumite valori, conteaza sa te respecti, sa ai principii, demnitate, onoare, caracter frumos, nu neaparat sa faci sex dupa nunta ca nu are relevanta

| Goete a răspuns:

Si cum decizi tu care e cel mai bun raspuns?
Cel care e pe maseaua ta, presupun.
Sexul doar la casatorie e o tampenie, pentru ca ambii parteneri vor trai cu curiozitate de oare cum e cu altcineva

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nu cred că e bine sa aștepți până la căsătorie.
In primul rand nu e bine pentru organism care simte nevoia de contact sexual.Si să nu uităm că sexul e o activitate care aduce multe beneficii organismului.
Și nu e bine nici pentru tine că bărbat, până când te căsătorești trebuie să cunoști cat mai multe femei ca să ai mișcări cat mai bune în pat cu nevasta.

| anonimuIl a răspuns:

Sex până la casatorie.

| Kiran a răspuns:

Hmm. facand sex inainte de casatorie nu mai e senzatia aia de placere. pentru ca a devenit ceva. obisnuit tot sexul cu atatea femeie. deja cu timpul te tine mai mult o partida. asteptand pana la casatorie. o sa fie un moment super fain, stiind ca ea va fi prima data (acum. sa ai si ceva cunostinte cum sa ii trezesti "nebunia" din ea, nu stai timid. nestiind ce sa faci si pe unde sa o mai duci, pereti, dulapuri happy )
Un alt motiv ar fi faptul ca, ar fi mai apreciat un baiat care a reusit sa se mentina "in forma" pana in acel moment, daca a reusit sa nu ravneasca la fete (exceptand propria incitare sexuala) este imposibil aproape sa ma insele sexual cu altcineva. (desigur ca ipoteza asta apare daca respectiva fata are ceva "intelegere" a lucrurilor marunte si faptul ca nu ai peste 30..la 30+ ipoteza asta clar cade cu virginitatea)
In general toate lucrurile duc spre un lucru. varsta. pana la 20 vei fi dragastos si poate vei tine cu adevarat la o persoana. la 20+ deja dupa multe. esecuri preferi vanatoare. doar sex si. nimic mai mult, apoi in jur de 30, vrei ceva serios. te casatoresti si apar certuri, violenta verbala si uneori poate fizica. apoi copii. neintelegerea lor ca nu sunt obligati sa iti respecte dorintele vietii. cum nici tu candva nu le-ai respectat pe ale parintilor tai, si istoria se repeta =]]
Totul depinde de ce arhietip vrei sa te indoctrinezi. medieval. sa faci orice pentru ea chit ca nici nu ii pasa de tine. dar un simplu. cuvant ar putea sa te aduca in extaz. sau mai este arhietipul modern. cel care **** si are un comportament. barbaric. fara simturi pentru nimeni si nimic.

| anonimuIl a răspuns (pentru Kiran):

Vezi să nu fie dezamăgită viitoarea când va face sex cu un virgin.

| anonimuIl a răspuns (pentru Kiran):

Te va înșela cu unul cum vrea ea.

| MyNameisEduard explică (pentru anonimuIl):

Serios? Uite un exemplu popular, Justin Bieber a așteptat până la căsătorie și nu l-a înșelat cu nimeni, ba chiar au si un copil împreună.

| anonimuIl a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Tu să aștepți până te însori.

| anonimuIl a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Are bani mulți Justin Bieber.

| MyNameisEduard explică (pentru anonimuIl):

Ce oameni...Nu la asta mă refer, tu ai spus că un virgin nu o va satisface dacă se va casatori cu el, eu am dat un exemplu.Ce legătură ai banii? Nu cred ca o pot satisface banii in pat dar cu cine să te înțelegi?

| anonimuIl a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Trebuie să ai măcar 5 femei până te însori.

| anonimuIl a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Abia atunci vei fi pregătit să te însori și să rămâi toată viața cu o femeie.

| Kiran a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu stiu de altii. dar nu toata lumea se **** in lung si-n lat. altii mai si gandesc

| Kiran a răspuns (pentru anonimuIl):

Nu inteleg exact. citezi ceva sau?
Iti dai seama cand va creste acel copil ca parintii lui s-au regulat pana n-au mai avut putere si la final o aparut el =]]] Unde nu e creier. e celalalt "cap"

| anonimuIl a răspuns (pentru Kiran):

Ai dreptate, fiecare face cum e mai bine.

| anonimuIl a răspuns (pentru Kiran):

Bărbatul dacă vrea poate să aștepte sau nu.

| Kiran a răspuns (pentru anonimuIl):

O persoana care face parte dintr-o functie o doare in pix de tine. are sefi. colegi de munca care ar putea sa o faca. o sa vezi de la o persoana de genul devotatiune cum o sa vad eu ciupacapra =]]

| Kiran a răspuns (pentru anonimuIl):

Nici director sau nu stiu ce presedinte al unei marii organizatii nu ar sta pe un site numit TPU. oricum, viitorul va decide cine are dreptate acum referitor la subiect happy

| anonimuIl a răspuns (pentru Kiran):

Eu mă refer la alt tip de oameni tineri care se pot însura cu femei cum vor ei.

| Iuliu2005 a răspuns:

Sexul se face pana la căsătorie. După căsătorie faceți bani, copii poate, muncă și atât. Sex se face de la 14 ani pana pe la maxim 30 sa fie ce trebuie