| RaduLOVER a întrebat:

Cele mai tari bancuri pe care le stiti?big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| andreea11Secret a răspuns:

Un roman, ajuns in Franta, isi ia micul dejun (cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza langa el.
Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident!
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania! Continua francezul, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea. Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?
Romanul:
- Evident!
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind, zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Desigur, raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite?, continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, zice romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.

Mai multe bancuri: http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/cele-mai-tari/?page=2#ixzz2kpKhTyCh

Buna, draga ….ce mai faci? (Ma doare in c_r ce faci!)
- Is fericita, scumpa mea! Mi-am luat permisul de conducere! (Sper sa crapi de ciuda!)
- Uaaaa! Ce faaaain! A cata oara ai dat examen? (Cum draq o fi luat si proasta asta permisul? Precis ca a dat de 100 de ori examen, pana s-au plictisit aia sa-i mai vada mutra! )
- Din primaaaa, draga! Ce crezi ca-s toanta? (Ca si tine … ai dat de 10 ori examen …hi…hi….hi.)
- A! Nuuu… Felicitari draga! Trebuie sa „uzi" permisul! (Sau ti-l ud eu, ca si-asa imi vine )
- Da cum sa nuuu! Esti invitata mea! (Cand o zbura porcul)
- Ceao, te pup dulce! (Du-te dracu’!)

Mai mu

2 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Examen – test cu intrebari, la care raspunsul este "da" sau "nu". Unul dintre elevi arunca o moneda in sus si noteaza rezultatele. Profesorul se gandeste: "Acesta va termina primul". Se termina examenul, toti pleaca, in afara de tanarul cu moneda, care sta si o tot arunca. Profesorul se apropie si intreaba:
- Ei? Ai raspuns la intrebari?
- Da.
-Si ce faci acum?
- Controlez raspunsurile.

In fata liceului inainte de examenul de Bac un taran cu un vitel legat de sfoara. Un profesor care trecea pe acolo se opreste si-l intreaba mirat:
- Ce faci cu dobitocu asta la liceu, bade?
- Apai, dom’profesor, dobitocu-i la examen, asta-i numa pila!

| PerfectLife a răspuns:

Doua clatite se plimbau prin desert, deodata una se impiedica si ii sare gemu.