| AnonimA a întrebat:

laughing)nu stiti bancuri tari?tonguems

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

O blonda tamponeaza un alt automobil. Soferul masinii avariate iese furios afara si ii zice blondeisickAuzi? Macar ai dat examen pentru permisul ala?- Normal ca am dat. Si inca de mai multe ori decat tine!

Multi spun că blondele nu sunt proaste. Soţia mea a fost o bruneta, ieri dimineata si-a vopsit parul blond, iar seara mi-a facut scandal - de unde păr negru in pat?

Alinuta a primit de ziua ei o bicicleta si se plimba in jurul blocului. Mamica ei o admira de la balcon: - Uite, mami, fara-o mana! Dupa inca o tura: - Uite, mami, fara mâini! Dupa inca o tura: - Uite, mami, fara dinti…!

In metrou, o duduie indignata il apostrofeaza pe un negru (student strain) care statea linistit pe scaun: - La noi, in Romania, doamnele stau pe scaun, iar tinerii ca tine stau in picioare! - La noi in Africa, baietii ca mine stau in jurul focului, iar doamnele ca tine stau in cazan, la fiert!

Un batranel avea impresia ca babutza lui nu prea mai aude si se gandeste sa o testeze. Merge intr-un colt al camerei si spune: -Auzi? Batranica nici o reactie. Mai face batranelul doi pasi si spune iar: -Auzi? Batranica iar fara reactie. Se duce batranelul langa ea si spune: -Auzi? La care batranica: -Pentru a 3-a oara iti spun: DAAAAA!

Alinuta si fratele ei se intorc de la ziua de nastere a unui prieten. Pe drum, Alinuta il intreaba pe fratele ei: - Nu ti-a fost rusine sa mergi de cinci ori cu farfuria dupa tort? - Pai, nu! De fiecare data spuneam ca e pentru tine!

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera, un betiv exclama catre procuror: - Sa ma pupi in fund! - Afara! - Nuuu! Aici, sa vada toata lumea!

Sotia isi intreaba sotul: - Te-ai casatorit cu mine din dragoste sau din interes? - Cred c-a fost dragoste ca nu ma mai interesezi de mult.

Doua blonde stau in statie. Una intreaba de cealalat - Ce nr de maxi-taxi astepti? - 3, dar tu? - 7. In statie vine maxi-taxi nr 37, o blonda entuziasmata tipa:...- Vai ce bine, vom merge impreuna!

Un rrom conducea Mertzanu’ si deodata face pana de cauciuc. Se da jos din masina sa schimbe roata. Un alt rrom apare si il intreaba: - Ce faci aici, mancati-as? - Pai, scot roata. Atunci al doilea rrom sparge parbrizul si spune satisfacut: - Gata frate, eu iau casetofonul.

In autobuz, inghesuiala mare. O tipa se adreseaza unuia care o impingea: - Ce te impingi asa dom'le, vrei sa te culci cu mine? - Nu, vai de mine, cum puteti sa credeti asa ceva? - Atunci da-te la o parte, poate vrea altu'.

Viitoarea soacra îsi întreaba viitorul ginere: - Am auzit ca i-ai facut ficei mele o cerere în casatorie.Cum de nu m-ai întrebat pe mine înainte? - Pai nu am stiut ca ma iubiti si dv.

Doi prieteni se refugiaza din cauza ploii intr-un bar. Isi beau ei berile in liniste, in timp ce privesc pe geam. -E binevenita ploaia asta pentru pamant, spuse unul dintre ei. Totul va renaste acum. -Nu ma speria! spune celalalt. Tocmai mi-am inmormantat soacra!

- Cum a decurs examenul pentru obtinerea permisului de conducere? - Inca nu stiu, pentru ca in momentul in care eu am parasit spitalul de urgenta, politistul ce facea examinarea era inca in coma

Vine soţul acasă şi-şi întreabă nevasta: - Ce ai face dacă aş câştiga la Loto? - Aş lua jumătate şi te-aş părăsi, răspunde soţia. - Perfect, spune soţul. Am câştigat 12 dolari. Ia 6 şi dispari!

Dou tipi mergeau in spatele a doua tipe.La un moment dat, unul dintre ei se gandeste sa le abordeze: -Psssss! una dintre tipe se intoarce si spune: -Ce faci, boule, te dezumfli? si vine replica tipului: -Nu! Pun frana sa nu calc o vaca.

Un gardian nou la cimitir. Un schelet vrea sa il sperie. Se duce langa el si "Buu!". Gardianul nimic, asa ca scheletul se urca pe gard sa sara in spatele gardianului, dar cand a ajuns sus se trezeste pocnit de gardian cu o lopata spunandu-i : "Radem, glumim, dar nu parasim incinta!"

Scrisoare catre postul de televiziune: "Va rog terminati o data cu stirile difuzate pe banda din josul ecranului! Soacra-mea crede ca e karaoke si canta tot buletinul de stiri!

Sotia vine acasa plangand ca i s-au furat banii din buzunarul camasii. Dar nu ai simtit hotul? o intreaba sotul. Ba da dar nu am stiut ce intentii avea

Se intalneste pe drum o blonda si un betiv. Trecand unul pe langa altul, betivul striga : -Proasto! Blonda striga si ea : -Betivule! Resemnat, betivul spune : -Mie imi trece maine, da' tie nu!

1 răspuns:
| BaiatuFitzosu a răspuns:

Pai poti sa descarci di nou mess-ul si poate iti mere atunci!winking