| question_3585 a întrebat:

Cin stie de ce"smiles" este "cel mai lung cuv. din engleza" laughing)

Răspuns Câştigător
| madalin3 a răspuns:

Deoarece daca dai s-urile la o parte ramane mile, si mile este 1, 6 km

7 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Ce fain laughing bine ca a spus marius ca nu imi dadeam seama :O tare happy

| MariusToc a răspuns:

Deoarece de la primul"s" pana la ultimul este o mila

| necdannec a răspuns:

Ptr ca este echivalent cu N Km

| © E m i ℓ y a răspuns:

Smiles cel mai lung cuvant din engleza? straight face

Răspuns utilizator avertizat
| tonic11 a răspuns:

Cel mai lung cuvant in engleza este: Supercalifragilisticexpialidocious. Cuvantul este din filmul aniilor 70' Mary Poppins. Acest cuvant inseamna: "Cand vrei sa spui ceva atunci cand nu ai ce sa spui"

| purpleeyes_3320 a răspuns:

Cum adica este cel mai lung cuv.din eng?