| BornFree a întrebat:

Cine a fost in germania? Imi puteti spune ce ati vazuut si cum a fost? fundita cine scrie cel mai mult

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Eu am fost anul trecut, pai ce am vazut: sunt mai civilizati, chiar daca sunt rockeri, sau punkeri de aia vopsiti pe fata, cu 5 kg de lant dupa ei dar sunt civilizati si nu vagabonzi ca la noi, nu au tentatia sa fure, sunt cu mult inaintea noastra cu tehnologia o diferenta cred ca de 10-20 de ani, daca ar veni la noi ar zice ca s-au intors in timp, de drumuri si de autostrazi nu am ce vorbi cred ca ei au cele mai bune drumuri din europa cel putin asta zic ca fata de celelalte tari prin care am trecut, durmurile nemtilor nu se compara cu celelalte si mai ales cu ale noastre, 2 romani am intalnit si acei romani erau la cersi... adica "la lucru". De masinile lor ce sa mai vorbesc, bmw-uri majoritatea, porche, bugatti erau si opel-uri wolskwagen-uri, logan numai una am vazut, de trenuri, acele trenuri care leviteaza pe sine cu ajutorul magnetilor numite maglev care se deplaseaza cu o viteza enorma, si ce am mai observat chiar daca au masini sunt si multi biciclisti, De oameni, fiecare la locul lui, cu treburile lui. Soferii in trafic sunt respectosi, daca esti pe o trecere opresc imediat. Nu am gasit nimic la romani ce sa fie mai bun sau mai bine realizat decat la nemti.

3 răspunsuri:
| laurika890 a răspuns:

Am fost in Germania anul trecut.
Nu am stat decat cateva zile, insa a fost extrem de frumos. Am fost doar in sudul tarii.Am vizitat orasul Munchen(insa a plouatsad), am intrat in catedrale iar inainte sa plecam am mers cu un autobuz cu etaj care ne'a facut turul orasului.Si asta mi s-a parut excelent si pentru ca ploua dar si pentru ca am reusit astfel sa vedem tot Munchenul.
Am mai fost in Bregentz la Lacul Bodensee unde am stat cateva zile si a fost nemaipomenit.Plimbari,biciclete,plimbarilaughing
Am fost cu vaporul pe lac pana in Friedrichshafen-un oras splendid si in Lidau.
In fiecare zi mergeam in medie cate 10 Km pe jos. Vorbesc serioshappy
Germania este o tara foarte frumoasa:X

| coopilluu a răspuns:

E super, eu am fost de 2 ori in GERMANIA si daca as putea m-as muta oricand... e curat, nu sunt gunoaie si mai ales cand vrei sa treci pe trecere numa' sa te vada soferii ca astepti pe bordura ca o si opresc

| lucib a răspuns:

Eu.Germania este o tara civilizata, strazile sunt pavate, chiar si drumurile forestiere sunt pavate.Este curata, plina de oameni politicosi, iar daca ajungi cand este oktoberfestul distractia este in toi.Vacanta placuta.