| NameName a întrebat:

Cine a vazut filmul "Silent Hill"? Eu nu inteleg sfarsitul... Puteti sa-mi explicati? Fundaaaa

6 răspunsuri:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Da,aleesa,partea malefia intra in rose,mama lui sharon si se duc sa o salveze,cand ajung la biserica,crisabella,baba aia incearca sa o inunghie,face asta dar odata cu prima picatura de sange pe podeaua biserici vine si intunericul si cealalta parte a alessei care ucide acel cult satanic,dupa ce drumul se reface ele pleaca ''acasa'',dar aceasta acasa este de fapt un alt univers,ca un univers paralel,in acel univers toti se intalnesc si se reunesc,ei se reunesc dar Rose,mama alesei stie ca e in alt univers si de aceea o trimite pe sharon in celalalt univers, la tatal ei.Ea nu se mai poate intoarce, in silent hill revelation, la sfarsit dupa ce sharon o invinge pe alessa, tatal ei zice ca nu se poate intoarce si trebuie sa ramana in silent hill pentru a o gasi pe Rose.Filmul nu s-a terminat si trebuie sa aiba si a treia parte. Good luck.

| Saturnz a răspuns:

Eu am inteles ceva...cel putin asa cred...laughing dupa ce alessa a omorat-o pe baba aia si pe toti ceilalti, in afara de mama ei, sharon si rose au plecat de acolo si nu se stie exact de ce s-a refacut drumul dar am inteles ca ele au murit si sufletele lor au ramas in silent hill. cand au plecat cu jeep-ul lor laughing practic au facut acelasi drum spre casa, dar drumul era cred ca din silent hill nu stiu sigur si au ajuns acasa dar fiind sufletele lor in silent hill casa parea, pentru ele, plina cu ceata, dar de fapt era o csa normala unde pe cnapea dormea sotul ei.sooo sfarsitul e cam de neinteles laughing
faci ce vrei intelegi sau nu asta e laughing nici eu nu sunt sigura daca ce am spus e logic sau nu...dar am incercat sa te ajutwinking

| Kamy11 a răspuns:

Nici eu nu intelegglaughing)

| Kamy11 a răspuns:

Da acum am inteles si eu laughing).Nu a murit nici una asa cum se spune mai jos.pur si simplu s-a terminat filmu cand ele trebuiau sa se intoarca acasa si puteau sa iasa din silent hiill doar cu o amuleta ceva numai stiu si putea decat persoana si a trimis-o pe alessa si a ramas maicasa acolo si acum in partea a 2-a ea creste si se muta mereu cu taicaso si a uitat ce s-a intamplat, pana isi aminteste si vin cei din silent dupa ea si pana la urma ea scapa cu un baiat de acolo din oras si taicaso ramane acolo sa o caute pe maicasa!

| moonelf24 a răspuns:

Pai, se pare ca sharon a reusit sa scape cumva din silent hill pentru ca va arata in urmatorul film ca a crescut impreuna cu tatal ei, iar mama ei cred ca a ramas acolo sau ceva de genu pentru ca nu o mai arata in al doilea film.

| SerPain a răspuns:

Nu e asa greu.....Rose a murit de la acel accident si politista la fel...La sfarsit Alessa s-a dus cu Rose si Sharon a ramas sa locuiasca cu tatal ei.