| exctasy a întrebat:

Cine are fisiere corupte? cum scapati de ele, am incercat sa reinstalez windowsu dar tot la fel e?

1 răspuns:
| ov1d1u a răspuns:

Fişierele corupte apar în urma bug-urilor din programe sau a defectelor hardware. Dacă suferi frecvent de probleme cu coruperea fişierelor ar fi cazul să te gândeşti la achiziţionarea unui hard-disk nou. Pentru a scăpa de fişierele corupte poţi încerca ori să le ştergi ori să îţi scanezi partiţiile cu un utilitar gen Scandisk sau chkdsk. Windows pune la dispoziţia utilizatorului un astfel de utilitar prin accesarea meniului Properties, dând click dreapta pe un drive din My Computer.