| MadalinaAlexandra a întrebat:

Cine îmi dă cele mai multe și draguțe statusuri pentru pagină de facebook primeste FUNDĂĂĂ... Urgent!

10 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eu imi iau majoritatea statusurilor de pe pagina aceasta!
http://www.facebook.com/pages/Statusuri/219127678099635
Si le pun si pe mess :P
Succes!

| DraudeS a răspuns:

-Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

-A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

-Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

-Vorba multa……..saracia omului…

-Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

-Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

-Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

-Domina ca sa nu fii dominat!

-Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

-Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

-Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

-Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

-Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

-A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.

-Stiuc a sunt multe, dar daca iti faci timp sa le citesti vei vedea ca sunt suuuper. Cele cu ♥ sunt preferatele mele big grin

-Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

-Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

-Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

-Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

-E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

-E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

-Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

-Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

-Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

-Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

-Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

-Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

-Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

-E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

-Spui ca e pustoaica si nu-ti place asa, dar asa cum e ea ti-a furat inima. Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face misto.

-De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca masina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer, acesta este portret robot de fraier.

-Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

-Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat!

-Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

-TotsSi baietii dupa` tine zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

-Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

-N`am impresii`n cap`! Nu sunt figuranta`! Si daca` esti cumva` de alta` parere`. Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

-Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

-Arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

-Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

-Curaj sau doar Tupeu Sa intri in jocul meu.

-Totusi ma admira, pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

-Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie

-Viata cateodata e in alb si negru... dar port mereu la mine o cutie de carioci!

-Acuma zi, ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

-Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

-Fii falsă`! Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers! Toată lumea joacă pe interes!

-Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Daca Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita! Castig Orice Meci, Pe Scena`ti Dau Scor Iar Daca o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de. a amagi numai dintr. o privire )!

-Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

-Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

-Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

| DraudeS a răspuns:

Ia, pentru fete:

Îi ignorăm pe cei ce ne adoră...
Îi adorăm pe cei ce ne ignoră...
Îi rănim pe cei ce ne iubesc. Şi
din păcate îi iubim pe cei ce ne
rănesc...♥

Sa curga °Jack si °Redd Bull pana dimineataa`. Respeect pentru cei` cu poftaa de viataa`!

Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •

Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie

Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

cel mai †ѓϊŝ† lucru έ ŝά'l vezi pe cel ķāѓз'l iubesti iubind pe altcineva

hai ѕa fugim, ѕa evadam...hai ѕa ne ascundem ∂є adevar...hai ѕa mintim ca є perfect...hai ѕa fim suflet, nu un obiect

Mi-a spus odată tati o vorbă deşteptă : Prinţeso, nu alerga după caleaşca ce nu te-aşteptă!

Când mi-era greu, tati îmi zicea : Prinţeso, nu plânge, lumea nu se opreşte în loc pentru durerea ta!

Am o vorba de la tata intr-o zi se -ntoarce roata!
Asta sunt si n`ai ce face, alta mami numai faceee •

Nu te-am pretuit cand trebuia si acum Plang in Urma.Ta
Eu sunt fumul din tigara ta aprinsa.Sau st umbra ta care se vede sh cu lumina stinsa
Inima mea vrea la tine.:XVrea ca so pastrezi binee. Sa nu vinaa altcineva sa'si facaaa locc langa iaaaaa
Ce triste imi par aceste zile.si totu`i trist in juru` meu.la orice pas te vad pe tine si-atunci cand dorm te vad in ochyy mereu!
Cu Perna in Bratze; x Te astept Suspinand < Si stiu ca-mi lipSestii
Nu mai este cum Era NU` mai simt IubiRea Ta :o!
Imi PaRe raw, Dar Stiu Ca acum e prea taRziu. E frIg in sufleTu` meu :-ss. Si voi Ramane Q regReTele merew
Ca orice poveste are si un sfarsit.Intr-un tarziu.Sa lupt de una` singura.Sincer? Nu prea mai stiu!
Esti` atat de deaprte`! Un final` fericit.din `povesti neterminate`!
My first love broke my heart for the first time`!
Stii,vroiam sa fiu cu tine,stii,vroiam sa avem ceva,dar tu ai dat in spate, ai crezut in altcineva!

Stai pe canapea, Sau e doar umbra ta,
Nu mai stiu ce vad, ce simt, ce vreau. E numai vina mea, Pierd iubirea ta, Si ma sting incet, ca focul tau din piept.
Nimanui nu-i pasa Nimeni n-a gresit

Nimeni nu vede ca nu sunt atat de puternica De fiecare data sper ca visezi Mi-e dor tine Te ating Dar tu nu simti Strig la tine

Cate s'au spus cate s'au dus.nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus! restul' doar vorbe goale!"

Cu indiferenta ta m`ai facut mai tare acum nu`ti convine, incet incet...calc pe urmele tale si abia acum vezi ca indiferenta doare cel mai tare!"

Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost.

Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte

Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.

O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult.

Au fost promisiuni cum ca o sa se iubeasca pana cand soarele o sa inceteze sa traiasca.

Joaca`te cu mintea lor sa uite cum ii cheama, cine sunt si ce vor.

E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori; x.

Uita`te bine la ea si tine`o minte, Caci o fata asa nu se vinde

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Daca ai ochi caprui:
-Dece sa imi doresc ochi verzi, când natura m-a inzestrat cu ochi caprui sa ii pot admira verdele ei?
-Tu esti singurul care iti este adevărat prieten
-Inima cuiva bate pentru cineva căruia nu-i bate inima pentru ea;
-Inima bate numai pentru cine nu trebuie;
-Cei care te descurajeaza pe tine sunt cei care nu sunt siguri pe ei;
-Domina ca sa nu fii dominat!
-Daca cineva este admirat si laudat de toți, nu înseamnă ca ii este bine așa.
-De obicei te duci in cluburi de noapte...Crezi ca masina ta ma da pe spate? Parfumul greu pluteste in aer, asta e portret de robot fraier.
-Mă doare fix in "paralela 45" laughing laughing laughing

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Nu te oblig sa-mi dai fundita, dar te rog mult! Le-am compus chiar eu, pe moment, pentru întrebarea ta!winking

| blondyna9o a răspuns:

Http://www.facebook.com/pages/Statusuri/219127678099635 Daca ai putina rabdare si cauti, o sa gasesti multe statusuri si te asigur eu ca sunt bestiale. Te pup Funda?

| AlecsandruAndrei a răspuns:

Parasit de singuratate happy