| Orbithh a întrebat:

Cine imi da si mie cel mai frumos status de dragoste? Sau daca avrti mai multe...

2 răspunsuri:
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

1.Lasa-i pe toti sa vada asta prin statusuri de dragoste, lasa-i sa vada ca te-ai indragostit. Arate-le ca tu o simti, o vezi, o traiesti cu fluturasi si de toate.
2. Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu 'sexy' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind... Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA, Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil k te va iubi mereu
3.Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb-Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" asta o adooor:X
4.erau odata u print si o printesa, ei se iubreau mai mult ca oricine, asa ar trebui sa fac eu cu tine
5. daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
6.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
7.Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie oceanul mie. Pamantul tie dar mai bine totul tie si tu mie

stiu mai multe dar nu prea am timp! sper ca te'am ajutat! byee!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii. – Paul Eluard

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor. – La Rochefocauld

Dragostea eterna dureaza 3 luni. – Necunoscut

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare

Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie. – A. P. Cehov
Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el. – Michelangelo Buonarotti

Iubirea este arhitectul universului. – Hesiod

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali. – F. M. Dostoievski

Ca un om sa iubeasca pe altul e probabil cea mai grea sarcina care ne-a fost incredintata, sarcina suprema, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu…. Iubirea e un imbold pentru fiecare sa se desavarseasca, sa devina cineva, sa devina o lume el insusi de dragul cuiva. – Rainer Maria Rilke

Iubirea nu inseamna placere. – Confucius