| Kaname a întrebat:

Cine imi descrie si mie jocul Sims? cum e, daca e online, si ce trebuie sa ai minim la calculator ca sa mearga happy

Răspuns Câştigător
| VoiceWithin a răspuns:

Sims, este un joc in care iti creezi propria familie din maxim 8 membrii, si trebuie sa ai grija de ei, sa le dai sa manance, sa se spele sa doarma sa se duca la serviciu sa dea petreceri mai multe ceea ce facem noi in fiecare zi. Nu este online este de descarcat s i merge la aproape orice pc happy Mai putin la cele vechi si cu placa video mica sad este foarte frumos tongue eu il am, exista mai multe tipuri de sims. cum ar fi sims 2 pets ( cu animale ) season ( cu anotimpuri ) apartament life ( viata la apartament ), le construiesti casa cu lucruri cu tot, si inainte vei gasi si familii deja facute cu povestea lor happy este un joc foarte frumos merita descarcat tongue

5 răspunsuri:
| Kaname explică:

Pare un joc de fete asa ca... nu il descarc happy

| Pure.Sunshine a răspuns:

The Sims este un joc strategic de simulare a vieţii pentru computer. The Sims se concentrează în întregime pe viaţa personajelor virtuale numite Sims, punand jucătorul în controlul „lumii" lor virtuale şi a activităţile lor zilnice, cum ar fi dormit, mâncat, citit şi îmbăiere. În loc de obiective, jucătorul este încurajat să facă alegeri şi să se integreze pe deplin într-un mediu interactiv. Acest lucru a contribuit cu succes la atragerea jucătorilor ocazionali. Singurul obiectiv real al jocului este de a organiza timpul personajelor din joc (Simşi) astfel încât ele să-şi atingă obiectivele personale.
Sims nu se joaca neaparat online neaparat. Sims Online este o combinatie intre The Sims si un joc MMOG, unde jucătorii pot interactiona unii cu ceilalti.
Cerintele oficiale minime de sistem sunt:128 MB GeForce FX 5900 or Radeon 9500 graphics card
Pentium IV 2. 0 GHz or Athlon XP 2000+ CPU under Windows XP (SP2)
1 GB of RAM under Windows XP (SP2)
Pentium IV 2. 4 GHz / Athlon XP 2400+ CPU under Windows Vista (SP1)
1. 5 GB of RAM under Windows Vista (SP1)
Jocul asta m-a tinut ocupata mult timp, insa asta pentru ca am avut si expansions packs. Probabil ca m-as fi plictisit ceva mai repede farawinking

| MichelleC a răspuns:

Nu e online, iti ocupa cam 3 Gb.
Memorie sa ai, ca iti merge.
asta doar daca e sims 2.
daca e sims 3 iti trebuie un calculator destul de performant.
Jocul este cu oameni, ii trimiti la scoala, ii hranesti, le faci case etc.
este destul de interesant.
Bft.
Fundita?

| nozyk a răspuns:

Daniel te rog din suflet sa-mi zici si mie cum ai reusit sa instalezi expansion pack-urile de la sims 2... Iti voi di recunoscator. Incerc de 3 luni sa instalezi expansion pack-urile si nu reusesc imi da eroare. Te rog sa ma ajuti da add la id: cercel_mugurel

| nozyk a răspuns:

Daniel te rog sa ma ajuti si pe mine sa-mi instalez expansion pack-urile de la the sims 2. Incerc de 3 luni si nu reusesc. Te rog sa dai add la id: cercel_mugurel