| floaredeprimavara a întrebat:

Cine imi descrie structura unui castel intarit, asaltul asupra unui castel intarit (mijloacele de lupta) si apararea castelului primeste o fundita cu cea mai mare placere! ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Ionnela_Scobercea_1987 a răspuns:

Sigur este bun raspunsu? nu as vrea nici eu o nota micaa...

| parola44 a răspuns:

Structura lui este alcatuita din urmatoarele:fundatia-lemn de stejar, stratul principal-roca solida, zidurile sa fie inalte alcatuite din roca solidat si granit fiind aparate foarte bine de arcasi de elita turnurile inalte solide si aparate de arcasi aruncatori cu sulita.Acum asltul:mijloacele de atac sunt:catapulte cu roca, arcasi cu sageti otravite, in foc si normale.Maxim 10 berbeci de otel pentru spargerea usilor si cavaleri cu armuri placate scuturi de otel sabii ascutite. Apararea e simpla cavaleri de elita un grup de arcasi de elita comandanti priceputi in strategia razboiului usi de otel si un rege puterni si curajos. Funda?

| Ionnela_Scobercea_1987 a răspuns (pentru parola44):

A castelului peles poti sa-mi spui te roog?