| didu194 a întrebat:

Cine imi poate arata si mie niste modele pentru contractul de drepturi de autor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista "contract de drepturi de autor", ci numai "contract de cesiune a drepturilor de autor", gasesti modele pe mai multe site-uri daca dai o cautare. Drepturile de autor sunt recunoscute conform Legii nr. 8/1996 - privind drepturile de autor si drepturile conexe iar pentru probatiune te poti inregistra in Registrul National de Opere, care este tinut de Oficiul Roman pentru Drepturile de Autor. Succes si numai bine!