| BlackAngel97 a întrebat:

Cine imi poate da niste statusuri triste dar sa fie faine.

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Salut!
Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea
♦ Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
♦ Tristetea e o stare trecatoare, singuratatea e o stare…
♦ Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…
♦ Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
♦ Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
♦ Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…
♦ Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! Nici nu e nevoie. e chiar aici langa mine…
♦ Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
♦ Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
♦ Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
♦ O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns
♦ Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
♦ Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
♦ Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…
♦ M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
♦ Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
♦ Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
♦ Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
♦ Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…
♦ Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc
♦ Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…
Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…
♦ At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
♦ As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe k si km as fuma sentimente, beau vise k si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.

Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile.

te doare atunci cind nu esti linga el. cind ploua afara si nimeni nu te cuprinde.cind sufletul plinge si viata iti pare in zadar. cind lumea din jurul tau nu te observa
Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

Status 2. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…

Status 3. Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru…m-ai lasat sa plec?

Status 4. Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta inima iti plange dar n-ai ce-i face?! Iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi…

Status 5. Cand viata… iti intoarce spatele nu fi fraier pune-i…. mana pe fund…

Status 6. Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti!

Status 7. Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Status 8. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

Status 9. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
sper ca iti plackiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dragoste si sex?

| DDoctorita a răspuns:

Fericirea e o calatorie. Nu o destinatie happy

Încearcă să zâmbeşti şi urmează sfatul…Fii fericit, toate trec bă, dă-le dracu’!

Dacă îţi zic că toate trec cu un zâmbet, mă crezi?

Visele sunt ca roţile: mereu să ai unul de schimb pentru a-ţi continua drumul

♥ O parte din mine va rămâne mereu îndrăgostită de tine.

Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?

Sunt momente in care ni se da fara sa cerem, si sunt momente in care ni se ia fara sa fim intrebati...

Cele mai bune inimi au simtit cele mai adanci dureri.

O lacrima este formata din 1% apa si 99% sentimente happy

I'mi iau tocurile, sentimentele, privirile si Plec. Sa nu astepti din partea mea Rescpect! wave

Exista batalii pe care e mai bine sa le ocolesti...nu de teama ca le'ai putea pierde, ci pentru ca ai devenii ridicol castigandule!

Sa mai schimbi aeru'! Sa mai schimbi si fraieru'! laughing)

Fiecare esec este o importanta lectie de viata!

Niciodata sa nu ignori o persoana care te iubeste, careia ii pasa si careia ii e dor de tine... Pentru ca intr-o zi ai sa realizezi ca ai pierdut luna in timp ce numarai stelele!

=)

| BlackAngel97 explică:

Scuzati categoria.