| 45731253469 a întrebat:

Cine imi propune jocuri interesante pentru o mini-party? Dau Fundita pentru cele mai multe si mai distractive jocuri happy

Răspuns Câştigător
| Lorre1214 a răspuns:

Karaoke-poti pune negativul unei melodii si tu sa o canti,sau exista un program special de karaoke,sau poti pur si simplu sa canti peste melodie doar dai volumul mai incet!
Adevar sau provocare-cel mai bine este cu o sticla,o invarti si la cine cade dopul ala primeste si la cine cade fundul da,pui intrebare ce vrea adevar sau provocare si daca vrea provocare dai provocare,daca alege intrebare ii pui o intrebare si trebuie sa raspunda sincer,si tot asa.
Poti juca diferite jocuri cu carti nu neaparat care ti le-am spus eu,poti cele care stii si stiu si ceilalti,si cine castiga primul ii da o provocare celui care pierde.
Tomapan-se scrie pe o hartie asa : Tari si se face o coloana,dupa Orase,se face o coloana,dupa fiecare cuvant se face cate o coloana,Munti,Ape,Plante,Animale, Nume si Total, apoi se alege o litera si fiecare trebuie sa scrie ce spune in fiecare coloana ex:Tari-o tara cu litera aleasa, si cu litera aleasa scrii ce se cere in fiecare coloana.
Mima-cineva mimeaza ceva si ceilalti trebuie sa ghiceasca ce mimeaza.
Baba oarba-cineva se leaga la ochi, se invarte si apoi trebuie sa prinda pe altcineva cine se joaca si trebuie sa ghiceasca cine este.
Scaunele muzicale-se aseaza scaune in functie de nr de jucatori cu un scaun mai putin fata de jucatori si se da drumul la o melodie de preferabil mai scurta si cand se termina toti trebuie sa se aseze pe scaune cine ramane in picioare iese din joc si isi ia un scaun astfel incat sa ramana mereu un scaun in minus fata de nr de jucatori.
Si Remi presupun ca stii daca nu rogi pe cineva sa te invete pentru ca nu ma prea pricep sa explic si oricum te ajuta mai mult sa iti arate cineva care sta chiar langa tine. Sper ca te-am ajutat! Cu placere :*

8 răspunsuri:
| Sh4Dow a răspuns:

Bataieee laughing :X... bun deci sunt destul de multe jocuri care le puteti face... adevar sau provocare, jocuri cu carti daca e cu pedepse e si mai bine laughing sa va uitati la un film big grin.etc.

| diditza23 a răspuns:

Noi cand ne strangeam ne distram cu mima, boltz, mafia, trombon, un joc in care stateai cu spatele si tineai palma la spate si ghiceai cine ti-a dat peste palma, karaoke, popa prostul pe pedepse sau dirts pe pedepse...si asa trecea o minunata seara day dreaming

| 45731253469 explică (pentru diditza23):

Dar imi puteti explica amanuntit cum se joaca fiecare, va rog? Funda :*

| Lorre1214 a răspuns:

Pai karaoke,adevar sau provocare,septica-popa prostu'-macao-razboi }pe porunci,tomapan,mima,baba oarba, remi, scaunele muzicale, puteti sa va uitati la un film cel mai bine ar fi de groaza gen The Grudge, puteti sa va machiati cu ochii inchisi (fetele).
Funda? puppy dog eyes

| 45731253469 explică (pentru Lorre1214):

Par niste jocuri foarte interesante dar voi da funda celui care imi va explica cum se joaca jocurile

| Lorre1214 a răspuns (pentru 45731253469):

Pai ti le explic euwinking

| 45731253469 explică (pentru Lorre1214):

Mersi mult big grin