| SunHee a întrebat:

Cine imi zice si mie cum pun videoclipuri pe youtube?

Răspuns Câştigător
| Nicolewlf a răspuns:

Pai in primul si in primul rand trebuie sa ai cont...
daca ai cont akl la pagina de youtube sus scrie incarcati si dai akl si apoi iti apare akl incarca un videoclip si o sa dai akl si iti deschide fisierele tale din pc...
si de akl alegi care vrei si gata...happy
sper ca te-am ajutat happy

8 răspunsuri:
| dianafofiu a răspuns:

Trebuie sa ai cont. Youtube-ul nu suporta orice tip de fisier. Ca sa pui un film trebuie sa ai grija la extensi [.avi ]
Daca ai cont, acolo iti apare butonul de upload videosbig grin

funda plzbig grinbig grin

| Luts02 a răspuns:

Trabuie sa iti faci cont pe youtube si acolo vei vedea tu.Dar vezi ca iti cere nr. tau de telefon

| Vitalie a răspuns:

Daca te-ai hotarat care este filmul pe care vrei sa-l urci, apesi butonul UPLOAD (consider ca esti deja logat/ a). Odata apasat respectivul buton, se deschide fereastra (explorer) cu ce ai tu prin computer. Cauti filmuletul prin fisiere (sau pe desktop), il selectezi (click pe el) si apesi "Open".

Acum astepti ca Youtube sa incarce materialul tau pe serverele lor. In timp ce filmuletul se incarca, poti sa treci titlul si o scurta descriere a materialului (de exemplu… Titlu: "Eu si marea"; Descriere: "O frumoasa zi pe plaja admirand valurile marii"). Daca vrei poti sa introduci cateva cuvinte cheie (tags), cum ar fi "mare, valuri…". Astfel, cei care cauta fimulete ce contin cuvantul "mare" in denumire, vor vedea si clipul tau.

Pasul urmator este "selectarea categoriei" in care clipul tau se potriveste. De exemplu "Comedy". Acum esti aproape gata. Trebuie sa dai click pe butonul "Save Changes" si filmuletul va putea fi vizualizat pe Youtube in cateva momente.

Felicitari, tocmai ai urcat primul tau clip pe Youtube!

| deyutzyk97 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai cont... dupa iti apare acolo sus unde cauti videoclipurile iti apare cuvantul incarcati...no dai acolo si dai browse si alegi videoclipu din calculatorul tau

| AndutzaAndu09 a răspuns:

Te inregistrezi dupa care dai pe add sau adauga si alegi melodia dupa care scrii datele ei

| ady_9922 a răspuns:

Buna sunt ADY si iti propun sa te loghezi prima data