| bogdanme889 a întrebat:

Cine imi zice si mie niste povesti de groaza? nu siteuri.

Răspuns Câştigător
| Allesya1097 a răspuns:

Era seara de halloween in orasul Caransebes, Anastasia si prietenii ei stateau la o banca din fata blocului si nu stiau ce sa faca. Plictiseala ii doborape rand. Deodata lui Alex ii vine o idee:
-Ce ar fi sa mergem în cimitir? Ce idioti stau acasa de Halloween, hai sa vedem ce e pe acolo.
Zis si facut, cei 4 prieteni au mers în cimitir. Acolo, au început sa se joace printre morminte. Se facu miezul nopti şi Violeta se duse pe mormantul unui om decedat acum 100 de ani. Se ascunse dupa el şi deodata simti o durere inexplicabila pe spate, nu baga in seama usturimea crezand ca e din cauza ca statea rezemata de o piatra de mormant plina de denivelar si poate faptul ca se misca o facea sa o sture. Ajunsera cu toti in mijlocul cimitirului unde era o cripta. Cei 4 se suisera pe ea si Violeta spuse:
-Florin, uitete ce am pe spate ca ma cam ustura.
Florin ii ridicase bluza in spate si observase niste zgarieturi, ii spuse fetei si le aratasera si lui Alex si Anastasiei, dar toti au crezut ca s-a lovit ea cumva. Brusc, simtisera ca cineva le sufla in ceafa. Se intoarsera dar nu era nimeni. Pana la urma sarisera de pe cripta si isi amintisera ca Vio avea o oglinda la ea. O pusesera pe jos si invocasera spiritul Insangeratei Maria (Bloody Merry) Brusc, Anastasia se intoarse cu spatele si incepu sa planga spunand:
"Din tarana ne neastem in tarana vom ajunge, si voi la fel cu mine sunteti in bratele mortii"
Cand se intoarse ochi ei verzui devenisera negri dupa care, cu ajutorul unghilor ei lungi incepuse sa se zgarie singura pe fata pana la sange. Dupa care lesinase. Prieteni ei, speriati de moarte, se uitau in jur. Puteau sa jure ca sunt priviti. Alex o luase in brate pe Anastasia dupa care fugisera toti spre poarta cimitirului. Acolo, incercara s-o deschida dar nu reusira. S-au dus la zidurile din placi de beton si Dupa ce Florin si Violeta au trecut Alex a incercat s-o coboare pe Anastasia dupa care a iesit si el si au fugit cu toti la scena. Acolo, Incercara s-o trezeasca pe anastasia, cand reusira fata se uita confuza in jur si intrebase :
-Ce se intamplala? Ce aveti pe voi?
Cand auzisera aceste cuvinte isi scoasera telefoanele si cu ajutorul ecranului puteau sa vada ce au pe fata, zgarieturi si vatatai. Baieti isi dasera jos bluteele iar pe ei aveau urme de gheare, pe spate era scris cate 2 cuvinte. La alex "Muriti in" iar pe spatele lui Florin "Numele Mariei" Cu toti sau speriat cand si-au dat seama ca si fetele erau in aceiasi stare, in plus ele se simteau rau si incepura sa vomite. Cu toti le-au dus la doctor care a spus ca nu e nimic grev si le-au trimis acasa. Acolo, totul era normal. Pana cand o pana de curent a intrerupt distractia celor 4 care incercau sa se inveseleasca cu niste muzica. Luminile se stingeau si se aprindeau si peste tot se auzeau sunete ciudate, gemete si strigate, erau ingrozitor de speriati. Brusc usa se deschise si totul se terminase, erau parinti Anastasiei care venisera acasa din oras. Cei 4 si-au jurat ca nu vor mai calca intr-un cimitir niciodata dar niciodata nu vor uita strania experienta.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Intro noaptea eram cu iubita la lac si ea a vrut sa sarim in apa eu cum am alergie l apa n-am vrut, ea s-a enervat a luat un cutit i a fugit dupa mine speriat am fugit de ea si apoi m-am ascuns in copac am vazut 2 ochii rosi era un lilac care vorbaea era ciudat avea vocea iubitei mai ciudat era goala in copac ceva imoral am fugit de ea mai departe in acel moment in fata mea am vazut apa daca nu saream ea ma ucidea atunci am sarit in apa si am facut baie acolo am dat de pesti piranhia care ma scarpineau pe piele saraci lesineau cand o vedeau pe iubita mea na si ne-am iubit si gata