| XxAlexualxX a întrebat:

Cine stie ce anseamna whitebait funda?

Răspuns Câştigător
| RoseJ a răspuns:

Whitebait sunt peşti tineri, în Europa, termenul se aplică pentru tinerii hering, dar în alte părţi ale lumii, este folosit pentru peşti similare din alte specii. Whitebait sunt fragezi şi comestibile. Peşte în întregime este mâncat, inclusiv capul, aripioarele şi în intestin, dar de obicei fiecare "momeală", este de numai 25-50 mm în lungime şi aproximativ 3 mm în secţiune transversală.

1 răspuns:
| AlexDamacus a răspuns:

Ceau! Whitebait = PLEVUSCA.Sunt pesti foarte mici si seamana cu sardinele>Funda?