| HarryPotter a întrebat:

Cine stie cum pot sa imi maresc limita de populatie la city ville pe facebook? ca am limita 120 si e ocupata toata si nu mai pot construi case :d. multumesc

6 răspunsuri:
| funxhouse a răspuns:

Trebuie sa treci la nivelul urmator

| icetearsboy a răspuns:

Trebuie sa-ti construiesti "Community Buildings". Te duci la build si ar trebui sa vezi acolo tab-ul. Dupa ce iti construiesti cladirea, va trebui sa iti "angajezi" prieteni in cladirea respectiva. Numai apoi iti va creste populatia. Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema am si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am construit multe: posta, primarie, politie, muzeu, clinica si limita populatiei este tot de 120 sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ajungi primar in cityville

| katy001 a răspuns:

Buna! Populatia ti-o maresti prin constructile Community Buildings daca vrei mai multa populatie treci la alta exemplu : Primarie=50 pers; ajungi la Politie 100 pers. si tot asa faza rea este ca la anumite constructii iti trebuie anumite cadouri(gifts) iar daca nu le gasesti va trebuie sa platesti cu cash! Dar daca nu vrei sa platesti posturile cladirii cu cash iti poti intreba prietenii daca doresc sa se angajeze.
Mult succes! big grin