| Ynutzika a întrebat:

Cine stie niste jocuri care se pot juca in doi sau mai multi, cum ar fi : fazan, carti, spanzuratoarea, friptea...(care le pot juca in cantonament, deci sa nu am nevoie de prea multe lucruri )?

Răspuns Câştigător
| george10 a răspuns:

O groazaa : Capra, care sari pe peste ala si faci moduri. de exemplu cutiutza muzicala il pui sa cante ( cel care e capra) avionasele ( te invarti langa el cu mainile intinse in lateral.
butoiasele langa capra te pui si tu si cel care nu reuseste se pune capra. vatea ascunselea. baba oarba,
Lapte gros,
Garda e un fel de. o echipa se ascund si o echipa ii gasesc dar faza e ca numara pana la 20 incet si dupa aia gata si ii cautzi, daca iai gasit iai gasit si app trebuie sa ii prinzi
happy astea sunt
Multumesc!
Poker, BlackJack, septica, Wc-ul, macao...(jocuri cu carti)
Te rog funditaaaaaaacrying

3 răspunsuri:
| Sanzii123 a răspuns:

"ce incape intr-un geamantan"... e un joc amuzant! zice unul dintre voi o litera si ceilalti trebuie sa zica obiecte care pot incapea intr-un geamantan. big grin
De exemplu: luam litera C si zicem: - cercei; carte; cana etc
Si castiga cel care a avut cele mai multe idei.
Sper sa iti placa happy

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Telefonul fara fir(chiar daca e cam copilaros), Tomanap, Avionase, ideea cu geamantanul al adynei e iar frumoasahappy.

| Ynutzika explică:

Multumesc mult pentru idei, dar, scuza-ma Dark_Sad Angel90, chestia cu avionasele, nu prea o stiu.