| Corina_7356 a întrebat:

Buna peste catva timp merg la o prietena si n-am mai vazut-o de mult asa ca voi da o mini petrecere eu si ea(poate mai vin inca 2 pers. POATE)dar nu stiu ce sa fac eu mi-am propus:farduri (sa ne machem reciproc cu ochii inchisi, sau sa ne rujam)placa de par, ondulatorul clame...etc.nu o sa lipseasca, baloane c(ma mai gandesc)comfeti desigur, mancare(pizza, prajituri, suc etc.)aaa si"modeling" ca sa zic asa, muzica [dansamlaughing(amuzant)]dar ce jocuri as puteaa juca? ATENTIE!

1.sa necesite:pix, foaie,(scobitori, monede chiar)sau obiecte pe care le ai in casa, ori jocuri (care nu ai nevoie de foaie)!

2.maxim 2 jucatori sa poata juca

3.sa nu fie x si 0, fazan, spanzuratoarea, adevar&provocare sau jocuri din astea mai cunoscute!

4.sa fie frumoase sa le joci de vreo 3 ori(adica sa nu te plictisesti)

5.sa nu fie din acestea in aer liber(am planuit ceva in legatura cu astawinking )

6.sa fie si ceva cu premii daca stiti.

7. daca stiti si jocuri cu carti(de joc).

Va rog nu injurati, daca nu stiti nu dati raspuunsuri in bataie de joc sau sa radeti! multumesc anticipat si normal ca funda nu trebuie sa lipseasca(de la o petrecerelaughing )deci FUNDA!(si scuzati categoria nu am stiut unde sa pun)

2 răspunsuri:
| đ a răspuns:

Heii. e buna faza cu machiatul!
vizionare de film iti propun. dar mai spre sfarsit. adica ultima activitate sa puteti si daca dormi la ea vei dormi bine dupa sau in timpul filmului laughing.
joc. era un joc pe care il adoram cand mergeam la o prietena. ai nevoie doar de o hartie si un pix. una dintre voi ia hartia si scrie doua fraze una sub cealalta (alineat intre ele) despre voi sau orice chestie aiurea (gen: (daca o cheama Alina) Alina merge la magazin. (alineat) Acolo se cearta cu vanzatoarea.) apoi, acopera prima fraza si ii da celeilalte sa scrie si ea continua (gen: Vanzatoarea o scoate afara. si bla bla) cu doua propozitii dupa care indoiti din nou acoperind povestea asa incat sa ramana doar ultima fraza. puteti include alte persoane pe care le stiti sau vedetele preferate si o sa va distrati bine. asta faceam noi laughing.
un sfat: aveti grije la ce mancati! la prima petrecere de genu asta organizata de mine am cumparat prea multe chipsuri si petrecerea nostra s-a dus pentru ca una din prietene a varsat toata ziua si toata noaptea rolling on the floor. anyway nu cred ca vi s-ar intampla, numai eu am ghinionul asta -_-"! distractie!

| mihaela456 a răspuns:

X si 0 .Spanzuratoarea.baba oarba.