| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Cine stie sami spune de ce nu se mai deschide calculatorul meu? se deschide doar pana apare pe ecran sigla windows xp si apoi se reseteaza singur. ce pot sa fac sal pornesc sa mearga?

8 răspunsuri:
| YooCata a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie... trebuie reintalat windows-ul.
ai avut in calculator un virus care ti s-a pus la radacini la windows sad de acolo el a inceput sa-si faca treaba... odada ce ii pe radacini la windows nici un ativirus nul poate elimina sad si tia stricat windows-ul...

| hideaway a răspuns:

Au dreptate cei de mai jos. Calculatorul este virusat și trebuie mai întâi formatat și apoi reinstalat Windows-ul.
Baftă!

| omide a răspuns:

Ti s-a busit windows-ul sau esti virusat. intra in Safe Mode si dai o scanare de virusi sau instaleaza Advanced System Care si vezi ce bube gaseste. Programul il gasesti pe http://download.RNT.ro la sectiunea Sistem, iar antivirus tot acolo la sectiunea Antivirus si iti recomand Avast

| lucy90 a răspuns:

Intra in save mode si dai recuperare sistem (recovery)
ca s-ar putea sa reusesti eu am reusit de multe ori

| bogdan1413 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows

| bogdan1413 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windows

| leonardo9 a răspuns:

Nu trebuie reinstalat windowsul cand apesi butonul sal deschizi apesi intruna butoanele f2 f11 f12 o sa se deschida o casuta apesi pe primul ''floppy" astepti si calculatorul se va deschide la loc. tocmai mi-am rezolvat eu calculatorul care avea aceeasi problema. DACA NU MERGE INSEAMNA CAA PLACA DE BAZA E 100% STRICATA.

| metin2222222222221 a răspuns:

Cum zice si andrei trebuie reinstalat windowsul Pentru ca ti "s-a spart" Windowsul