| Phineas a întrebat:

Cine stie un program bun de mixat muzica...in afara de zulu, virtual dj, traktor. Vreau sa aiba voci adica apas pe un buton si sa zica de ex: Bobi's crazy sau ceva de genu, dar nu sa fie ca la virtual dj cu "this this this" sau alte sunete, eu vreau sa vorbeasca... Fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Fruity Loops are tone de voci, si scrii tu ce sa iti spuna. Gasesti tutoriale pe YouTube. Succes

1 răspuns:
| shadovv a răspuns:

Si eu recomand tot Fruity Loops dar e foarte greu de folosit, totusi printre cele mai usoare de inteles DAWuri (digital audio workstation). Uite si alte programe:

Ableton Live
ACID Pro
Adobe Audition
AMS Neve Audiofile SCX
Cakewalk Sonar
Chaotic Daw
Digital Performer
FL Studio
GarageBand
Logic Pro
MadTracker
MAGIX Samplitude
MAGIX Sequoia
Mixcraft
Monkey Tools
MU.LAB (free version available)
MultitrackStudio
n-Track Studio
Orion Platinum
PreSonus Studio One
Pro Tools
Propellerhead Reason
Pyramix
REAPER
Record
Renoise
SAWStudio
Soundtrack Pro
Steinberg Cubase
Steinberg Nuendo
Tracktion
Usine
Zynewave Podium (free version available)
Z-Maestro