| SSScr a întrebat:

Cn stie cum scriu in chat la cs cu verde dar sa se vada si la ceilalti ca scriu cu verde si as vrea sa nu fie nimic in fata cum sunt la unele de exemplu la un cfg era | "ce scriai" asa iti arata cand scriai.

7 răspunsuri:
| QiCKaaTc a răspuns:

Jucam jocu' asta de mult, din cate imi amintesc e o comanda: "con_color 000 255 000" o pui in consola sau in cfg. Funda?!

| NuCa20 a răspuns:

Ca sa vada si ceilalti scrisul verde nu se poate, fiecare jucator de cs isi modifica clientul in functie de preferinte. Cum tu de exemplu vrei sa vezi cu verde poate altu prefera galbenul, si isi modifica clientu sa ii vada chatu galben. asta tine de preferintele ficaruia si nu ai cum sa faci sa vada toata lumea scrisu tau cu verde, decat daca exista vreun script special pe server

| SSScr explică:

Mdea daca nu stiti nu vorbiti, eu am avut un cfg de genu ala dar nu mai stiu cum se numea si am vazut multi care scriau cu verde si nu aveau admin sau altceva

| IamPharell a răspuns:

Scrie /me dar nu mai merge comanda

| dragos2003 a răspuns:

Intra in cs si dai in consola asta:con_color 0+255+0 si intri pe un sv si daca nu merge mai scrii odata in timp ce esti pe sv. funda?

| STL a răspuns:

Pai ala este un plugin pe care il are serverul respectiv...si doar la admini se vede... sau daca vrei mai este o solutia ca chatul tot sa fie verde trebuie sa scrii in con_color 0+255+0, daca vrei si alte culori uite aici http://forum.romeonet.ro/viewtopic.php?f=20&t=13285

| Bitza76 a răspuns:

Ba dar normal fara culori fara nimic cum se scrie sa vada si ceilalti ca vreau sa scriu si eu salut sau altceva si nu stiu cum