| hândel a întrebat:

Colectia mea de filme bune numara numai 427 de titluri, insa eu stiu ca sunt mult mai multe de care nu-mi amintesc, sau de existenta carora nu stiu. Cine-mi spune ce filme i-au placut de'a lungul timpului, astfel poate gasesc in preferintele voastre ceva nou pentru. colectia mea? Imi plac filmele, orice gen, si vreau sa le am pe toate cele care merita pastrate. Mult'am! happy

9 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Uita-te si pe imdb top 100
http://www.imdb.com/chart/top
sunt multe dupa cum spui si tu, memorabile
The Shawshank Redemption, mie imi plac cele de animatie - de la pixar in special, am mai desoperit recent cateva de massimo troisi, superbe

| ionut1980 a răspuns:

Madeline, Pearl Harbour, Parfum de femeie, The godfather, Ultimul mohican ...imi scapa multe si mie acum.

| Gabry a răspuns:

Sunt destul de multe, enumar cateva:
Toate panzele sus; Nea Marin miliardar; Profetul, aurul si ardelenii; Dolarii, artista si ardelenii; Pruncul, petrolul si ardelenii; Pistruiatul; Indiana Jonesc (1, 2, 3 si 4); The Ring; 10, 000 I.Chr; Busola de aur; Stapanul inelelor; Harry Poter; Jurasik Park; O lume disparuta; King Kong etc.hee hee

| Daiana_1737 a răspuns:

Depinde mie mi-au placut:a walk to remember, pitza cu dragoste, o floare si doi gradinari, mama cu orice pret, playboy cops, contele de monte-cristo, the clique, brat, high scool musical, twilight, vreajitorii, taken, fratia lupilor, lord of the rings, motives, A Cinderella Story, A Perfect World, angus thongs andthe perfectsnoging, Confessions of a teenage drama queen (Comedie cu adolescenti), make it happen, Sleepover [comedie] - super-cu adolescenti, The 13en Ghosts, Taxi (2004), THE ELIMINATOR actiune 2008, The Lizzie MCguire, the hottie and not hottie, cantec pentru mama, camp rock, momentul adevarului, misiune imposibila, sa reaprindem flacara iubirii...si altele pe care momontan nu mi le amintesc... sper sa iti placa daca nu le stii dejalaughing

| soseta ucigasa a răspuns:

The Boy Whose Skin Fell Off
Triple X
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
One Flew Over The Cuckoo's Nest
Man On The Moon
The Jacket
Leon
Taming Of The Shrew (varianta 2005)
Kramer vs. Kramer
Stand By Me
The Sixth Sense
Click
The Greatest Raid
A Walk To Remember
The Pacifier
The Chronicles Of Riddick
March Of The Penguins
The Number 23
Mr. Brooks
Green Street Hooligans
The Football Factory
Reign Over Me

| Georgiana2905 a răspuns:

Iubesc acest film : Finding Forrester. Mereu ma voi uita la el ca si cum l-as fi vazut pentru prima data. Iubesc personajul principal

| maddy_1722 a răspuns:

1001 de nopti si Matrix

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strainul

| mariu2s a răspuns:

Guess Who's Coming to Dinner( 1967 cu Sidney Poitier). U film de o sinceritate naucitoare.

Ti-am zis de un film mai vechi pentru ca pe cele noi cred ca le ai la cele 427 de titluri.