| sorina_2296 a întrebat:

Credeti ca fetele sunt mai puternice ca barbati? Eu sunt sigura.

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Uite, despre acest subiect am vorbit la franceza...Eram singurul baiat in clasa intr-o multime de fete, asa ca nu am avut ce sa comentez. Si acolo, profesoara de franceza a spus ca femeile sunt obisnuite cu greul, sunt mai realiste, mai puternice, mai harnice. Si ne-a dat si un exemplu, de obicei cei care se sinucid sunt barbati, pentru ca ei nu au puterea pe care o au femeile...

Si sunt de acord cu afirmatia asta, chiar daca imi convine sau nu. Fetele sunt mai puternice, desi par slabe(din cauza aspectului fizic care e mult mai fragil.sa zicem.).

O seara buna! happy

Sarbatori Fericite!

17 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Asta-i o gluma, nu?

| inna a răspuns:

Da, cu siguranța.

| Slavic a răspuns:

Fetele sunt mai puternice ca baieti stiti la ce?
Sigur nu la alergat sau Haltere sau Jocuri Pcwinking
Sunt puternice in cea ca Prind mai repede la minte mai destepte va spun stiu ce zicwinking

| -=AleCS=- a răspuns:

Asta depinde de la persoana la persoana, pot fi alte persoane puternice altele mai putin, eu unul zic ca barbatii sunt mai puternici pentru ca: din punct de vedere fizic e clar iar din punct de vedere psihic pentru ca de obicei cum zicea si MisterKat-daniel.bv dc se sinucid? pentru ca de obicei ei sunt capul familiei si daca el nu mai reuseste sa se descurce... apoi femeile sunt foarte sensibile, ca a parasi'to iubitul ca o inseala ca face nu stiu ce si nu stiu cum sau mai ales cand se despart dramatizeaza totul si intra in depresie si plang si nu putine persoane isi pun capat zilelor din cauza aceasta ceea ce nu prea se intampla la barbati. deci cum am mai zis sa nu generalizam happy

Craciun Fericit!

| -=AleCS=- a răspuns:

Alllinna
fiecare isi petrece timplul cum vrea si cum ii place, daca e pana acolo si voi va petreceti orele pe la saloane de infrumusetare sau cu prietenele ca shoshotiti de ce sa mai petrecut ce a facut x sau y cum a fost imbracat respectivul asta ca sa nu mai zic cat timp pierdeti la shopping

| Cretzule a răspuns:

Mai puternice dar mai proaste

| Cretzule a răspuns:

Ce bine ma cunosti tu lora asta este daca nu recunosti...

| unu a răspuns:

Daca vorbim de putere fizica, te inseli. trebuie sa precizi de care putere. asta e intrebarea din clubul lesbienelor? laughing

| Moneyandfame a răspuns:

Ai nimerit prost cu intrebarea asta. Misoginii mei, la atac!

| JackFrost96 a răspuns:

Baietii sunt mai tari ca fetele

| i.love.me a răspuns:

La figurat da suntem.suntem mai mature si stim sa trecem peste probleme.happy

| maddy_1722 a răspuns:

Dap este adevarat! si sunt sikura de acest lucru

| ana0metalhead a răspuns:

Depinde in ce sens zici ca sunt mai puternice

ca exemlu la forta ei st mai puternici. puterea convingerii noi o avem
ei au putere d a fi mai indiferenti chiar daca st tristi. pe cand noi daca e iveste o problema nu ne putem abtine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da, daca ar fi sa luam numai un singur exemplu, cresterea copiilor, inchipuiti-va in ce lumea am trai, nici nu vreau sa ma gandesc, domnul n-ar avea timp sa-si viziteze amanta, sa mearga la fotbal si la bere cu baietii... subntem puternice si numai pentru ca putem fi mamele unora ca voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alllinna-un barbat poate sa creasca mult mai bine un copil decat o femeiewinkingare mai multa rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt sigur de asta

| mirela07 a răspuns:

Eu cred ca suntem egali indiferent daca suntem barbati sau femei finca da noi femeile suntem mai puternice putem trece peste anumite momente din viata noastra putem sa facem mai multe lucrui de odata dar si barbati sunt puternici prin felul lor de a fii chiar da nu sunt multi intr-o mica masura sunt si ei puterniciwinking