| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca suntem singuri in Univers? Sau exista si alte persoane inteligente in alte galaxii?

Răspuns Câştigător
| DiMoDi a răspuns:

Eileen. condiţii similare celor de pe Terra sunt pe multe alte planete din univers. Nu susţin că acolo s-au dezvoltat aceleaşi forme de viaţă ca la noi, dar dacă avem în vedere aşazisele enigme din istoria Pământului, cam la fiinte inteligente se referă. Ce altă explictie găsiţi pentru Harta amiralului turc Piri Reis, care în 1512 desena perfect coastele Americii, Groenlandei si Antarcticii, ba incă respectând deformările date pe planiglob de curbura Pământului? Cum explicati desenele din deşertul peruan de la Nazca? dar transportul Moai-lor, statuile megalitice din Insula Paştelui care au greutăţi şi de 80 tone? happy
De cine, au fost facute, acum mii de ani, cand pământenii săracii erau la epoca toporului de piatra şi a arcurilor cu sageti. Astrofizicienii, susţin că în galaxia noastră (Calea Lactee) sunt peste 20% stele asemănătoare Soarelui şi e cât se poate de probabil ca în jurul acestora să existe şi planete propice dezvoltării vietii happy
*cinu, mă îndoiesc că niste civilizatii atât de evoluate încât să stăpânească tehnica zborurilor cosmice la mari distante, nu s-a depăşit deja stadiul "războinic"happy

32 răspunsuri:
| danutzu_1890 a răspuns:

Bai fratilor ieu unul cred ca nu suntem singurii in univers...serios
dar numai ca aia nu are cum sa ne contacteze...tongue ca poate nu are si ei telefon, internet, etc...pai nu?laughinglaughinglaughing

| melk a răspuns:

Cauta pe net nassim haramein, sunt doua parti ale unui seminar tinut de el, fiecare de cate 4 ore in care explica cu dovezi clare si despre green friendly people(from outer space)

| tanti a răspuns:

Nu suntem singuri cred ca inteligenti sunt extrasteresti