| EcstasyW a întrebat:

Salut voi credeti in extraterestri? Vreau sa zic.Nu cred ca suntem singuri intr-un univers atat de mare sunt alte miliarde de galaxii in acele miliarde de galaxii credeti ca nu exista viata? Si vreau sa va mai intreb.Voi credeti ca ar exista un univers paralel cu al nostru si voi credeti ca universul este infinit acum serios nu se termina nicaieri?

30 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabilitatea ca viaţa să existe şi pe alte planete este extrem de mare.

| Prezidentul a răspuns:

Nu exista dimensiuni paralele, extraterestrii... Sunt variante posibile ale altor existente in afara pamantului, dar daca suntem logici, nu exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fi prea ignoranti sa credem ca suntem singurii in acest Univers imens. Im mod sigur exista viata, dar probabil nu in sensul in care o percepem noi (omuleti verzi cu 10 maini). Probabil exista diverse alte organisme sub alte forme si moduri de functionare.

Treaba cu infinitatea universului e greu sa o percepem, pentru ca e greu sa percepem in general notiunea de infinit

| sublime89 a răspuns:

Si eu cred ca sunt sanse foarte mici sa fim singuri.
E greu de spus daca exista un univers paralel cu al nostru. Nu sunt dovezi pana acum in acest sens.
Universul a avut un inceput, si de atunci se extinde, deci e cam greu de crezut ca ar fi infinit.

| OOOLEOOO a răspuns:

Extraterestri nu ne cauta deoarece se tem ca vom distruge si planeta lor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista viata in afara pamantului(pe alte galaxii, planete...) iar daca chiar ar exista nu ar fi extraterestri ci forme de viata gen moluste...(adica nu forme EVOLUATE de viata)!

| awspam a răspuns:

Daca mergem dupa stinta si dupa religie aflam ca totul a inceput dintr-un punct comun universului, de unde materia a inceput sa prinda viata in diferite forme si celulele au inceput sa se divida si sa alcatuiasca diferite parti intr-un ansamblu, florii, oameni, animale, apa, aerul, oxigenul gazul, in functie de ADN, posibil sa existe si alte speci de oameni in univers daca plecam din puctul comun de unde se spune ca a pornit totul, o sa fim uimiti noi pamanteni sa aflam ca vom putea comunica cu extrateresti ca si cum am vorbi cu cineva dintr-o tara straina, dar daca luam iar punctul de plecare, totul este posibil

| Idc12345 a răspuns (pentru awspam):

Stiinta* Stai cam prost cu romana, vad...

| awspam a răspuns (pentru Idc12345):

Tu macar ai inteles despre ce vorbeam eu mai sus? laughing sau ai facut analiza la text, vezi ca mai ai niste porn ramase in arhiva de la browser, stergele cand intri cu porturi deschise, ca te faci de rusine

| Idc12345 a răspuns (pentru awspam):

Phahahaha,ce gluma buna.deschide si tu geamul, poate intra putin haz.

| pufuletziii a răspuns:

Prietenul meu cel mai bun e o piatra.happy

| oldbluegrumpyman a răspuns:

O pasare care a trait toata viata intr-o cusca crede ca pasarile care zboara sunt bolnave.

| rody5 a răspuns:

Cred ca exista si au existat fiinte mai evoluate si sub evoluate noua.
Se incearca ascunderea informatiilor de toate tipurile.( Nu de alta dar informatia inseamna putere.)
De uriasii din Bucegi ai auzit? Incaperea din munti facuta de uriasi?
Sunt tot felul de pareri legate de subiectul asta.
Cel mai mult cred in energie.
Mai intereseaza-te.
https://www.youtube.com/watch?v=MVf7YyWSlSQ#t=324
http://www.fara-secrete.ro/......timpurile/
http://www.mihailovici.ro/archives/4886

Si plus. Creiereul nostru este foarte dezvoltat dar noi nu folosim decat o mica parte din el majoritatea pentru nevoi primare.

| AragorN88 a răspuns (pentru rody5):

Culmea, aceiasi scheleti au fost gasiti si in Wisconsin. http://www.youtube.com/watch?v=yWhZlaIOW6E

Iti dai seama cat de stiintifice sunt aceste "descoperiri" cand nu se pot hotari unde s-au gasit exact. Ca sa nu mai zic de site-ul ala fara-secrete, poze cu reptilieni si alte rahaturi, te apuca rasul.

Pseudostiinta pentru ignoranti si naivi care cred ca au aflat secretele lumii pe care nu le stie nimeni, in afara de un blog din Romania.

Chestia ca folosim doar o mica parte din creier este un mit urban. http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

Poti sa crezi in ce vrei, nu toti cunosc toate informatiile, cu atat mai putin eu, cu ocazia asta aflu si eu bazaconii d-astea, dar ai putea sa afli adevarul din alte parti decat bloguri dubioase facute doar sa stoarca bani de la creduli.

| EcstasyW explică (pentru rody5):

Si crezi ca acei uriasi sa fi fost extraterestri thinking

| rody5 a răspuns (pentru AragorN88):

Site-urile pe care le-am dat au fost random. Nu am cautat foarte multe despre uriasi, nu am avut timp sa aprofundez multe asa ca sa zic ca sunt o mare cunoscatoare in materie.(Cert e ca s-au gasit si au existat intr-o vreme.)
Sunt sigura ca multe de pe internet sunt facaturi la tehnologia din ziua de azi si sunt multe lucruri despre care se poate minti in fel si chip.
Despre parte cu creierul la fel, nu sunt neurolog sa fi analizat asta in profunzime.
Ce cred eu ca exista cu siguranta este energia.
Energie gasesti din plin peste tot si depinde de tine cum o cultivi si ai grija de ea.
Sunt multe despre care sunt curioasa sa aflu.
Ms de info.
NB

| rody5 a răspuns (pentru EcstasyW):

Iti dai seama ca la cate teorii sunt si la cate se pot inventa...
Cine poate spune precis?
Si daca am stii totul poate ne-am plictisi.

| EcstasyW explică (pentru rody5):

Crestini spun ca acei uriasi s-au format astfel. Dupa potop ingerii rai a lui satan au venit pe pamant si au luat chip de om.S-au imperecheat cu femeile pamantene si au format copii.Iar lui dumnezeu nu i-a placut si ia blestemat cum ar veni pe acei copii si ei s-au transformat in timp ce cresteau in uriasi si uriasi aia erau rai etc.Dar eu nu cred in asta deloc.

| LauraBirca07 a răspuns:

Pai eu cred ca exista extraterestrii ca exista un univers paralel da pai nu cred ca universul nu se termina

| Htp555 a răspuns:

Hei amice sa iti zic ceva cred in extraterestri dar pana la urma sunt oameni ca si noi dar diferiti pana la urma nu cred ca ei ne vor raul asa cum speculeaza uni happy

| sublime89 a răspuns (pentru Htp555):

De unde ai tras tu concluzia ca sunt oameni ca si noi?

| Kaℓi a răspuns (pentru sublime89):

laughing
Asta a fost cum spunea o tanti de pe strada mea, acum cativa ani cand se inflamasera treburile cu... nu mai tin minte, Laszlo Tokes, chestii, si zicea tanti "da' de ce sa se bata, nu-i frumos, ca si ungurii is romani..." laughing

| sublime89 a răspuns (pentru Kaℓi):

Haha, e buna astahee hee

| Htp555 a răspuns:

Ai auzit de triunghiul diavolului? Cauta sa vezi zona cea mai atacata de extraterestri Florida, NY, Si altele

| yosoimedy a răspuns:

E cam egoist din partea noastra sa credem ca suntem singuri in univers, da, eu cred in extraterestri, dar nu in cei pe care mi imaginam cand eram mai mica cu antrne, verzi. Poate ca ei sunt printre noi si nu ne dam seama sau nu vrem sa credem in ei. Despre universurile paralele, nu pot sa spun ca sunt 100% convinsa, dar totusi nu afirm clar si raspicat ca nu sunt reale, mai ales cand am senzatia de deja -vu, pe care cred ca multi au avut-o. Si da cred ca universul este infinit pentru oameni, nimeni nu a ajuns sa ii cunoasca la perfectie granitele, deci pana in acest moment nu pat sa spun ca nu e infinit. Acum asta e doar parerea mea, fiecare om are o alta impresie despre ce il inconjoara!

| EcstasyW explică (pentru yosoimedy):

Vrei sa zici cand ai senzatiile alea de deja-vu care tu crezi ca le-ai trait dar nu esti suta la suta convins..de acolo putem spune ca este probabil sa existe un univers paralel?

| rody5 a răspuns (pentru EcstasyW):

Am vorbit cu multe persoane si eu care au avut dejavu-uri sau vise prevestitoare.
Eu una am avut asa vise cand murea cineva. Am ramas socata initial nu am inteles cum e posibil.
Acum daca am vazut pe cer ceva asemanator cu un avion care a disparut deodata pe un cer senin( si nu doar odata dar in acelasi loc) si spun oamenilor iar ma fac nebuna.
Nu pot sa explic ce-a fost pentru ca tehnologia avanseaza continuu.
Putea fi o nava spatiala sau mai stiu...
Am citit si despre insula serpilor unde au disparut oamenii de pe vas insula fiind nelocuibila.
S-a luat aminte de gaurile negre din spatiu unde au disparut obiecte...
Deci ceva este numai ca multi nu accepta ceea ce nu pot explica.

| EcstasyW explică (pentru rody5):

Sau triunghiul bermudelor si acolo au disparut multe avioane prin raza aia.Dar stii pe insula serpilor sunt niste case... daca e nelocuibila cum sa se fi creeat casele alea?

| rody5 a răspuns (pentru EcstasyW):

Nu exista fauna bogata, apa potabila. A fost si inca e baza militara din cate stiu.
uite un link de expl:
http://cultural.bzi.ro/misterioasele-disparitii-din-marea-neagra-6863

| Ionita_Mircea_1998 a răspuns:

Exista.Am 3 copii si o pisica cu o extraterestra. Vrei si tu?