| seriFos a întrebat:

Credeti in extraterestri? De ce "da", de ce "
nu"?

Răspuns Câştigător
| nellyneliana a răspuns:

Si cred si nu cred: nu cred pentru ca nu s-a demonstrat existenta extraterestrilor si mai cred ca e posibil sa nu fim singuri in univers, poate mai sunt si alte specii pe alte planete mult mai evoluate decat noi.big grin

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da, pentru ca exista. E imposibil sa fim numai noi uitati pe aici...

| RamonaMn a răspuns:

Poate ca exista.Pana vad, nu dau un raspuns clar. thinking

| JackieSue a răspuns:

Nu pentru ca nu am vazut si nici nu stie cineva sa demonstreze ca da, deci nu.

:p

regis
| regis a răspuns:

Eu cred ca exista extraterestrii. Principalul argument este dupa mine matematic: probabilitatea ca viata sa existe si pe alte planete este foarte mare. Impartasesc opinia ca ar fi o risipa prea mare de univers si ca ne dam prea multa importanta considerandu-ne singuri.
Nu cred in omuletii verzi cu antene, nu cred nici macar ca fenomenele OZN-urile sunt o dovada a existentei lor, dar sunt convins ca exista viata inteligenta pe multe alte planete.
In privinta argumentului "nu am vazut, nu exista", eu obisnuiesc sa spun ca nu am vazut inca o naveta spatiala, totusi sunt convins ca exista mai multe. Cineva spunea ca lipsa dovezii nu este acelasi lucru cu dovada lipsei.

| Mya a răspuns:

Nu exclud aceasta posibilitate, desi pana acum nu s-a dovedit acest lucru...am vazut multe materiale, dar in final s-a dovedit ca au fost doar trucaje.

| leonet09 a răspuns:

Eu cred fiindca omul nu a ajuns in toate colturile universului sa dovedeasca nu-existenta lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.pentru ca ar fi o aberatie sa sustinem ca suntem singuri in univers.chiar daca eu personal nu am vazut, insa este imposibil sa nu mai fie viata si pe alte planete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. avand in vedere ca locuinta lui Dumnezeu sunt cerurile... da cred.in ingeri care la fel sunt in ceruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, (din punctul meu de vedere) in Biblie Isus nu spune nimic de asa ceva, in plus Isus a venit pe Pamant nu pe alta planeta, iar noi,, suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu " iar la cum sunt descrisi extraterestrii nu prea vad nici o asemanare cu noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce da? Pentru ca si extraterestrii cred in noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rebecca nu vreau sa fiu rea dar am o intrebare pentru tine! Ai vazut toate chestiile de pe Pamant in care crezi? De exemplu chestiile care am fost invatati la scoala, la fizica sau la chimie? Cu siguranta NU. Deci, in final cred in existenta extraterestrilor pentru ca sunt mai multe planete in galaxia noastra decat fire de nisip pe o plaja.