| roxymaria a întrebat:

Credeti in spirite, fantome, excorcizare si tot ce e legat de astea?

Răspuns Câştigător
| jvEcu a răspuns:

In orice legenda este un pic de adevar happy.

15 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Nu cred ca exista posedati, dar exista schizofrenici si cei care spun ca ii exorcizeaza pentru ca sunt posedati de diavol... si acei "exorcizatori" cred ca au ceva la "mansarda", ei cred ca au puterea sa ii exorcizeze, numai ei si nu ceilalti oameni, cei simplii, se duc prin alte orase sa caute posedati si cred ca ti-ai facut o idee ca si lor le-a sarit o "rotita" din cerebel. Ce sa faca diavolul intr-un om? Daca ar fi sa luam asa, diavolul nu l-ar scutura pe acel om ci l-ar ridica incat sa conduca el marea majoritate a oamenilor, deci nu se poate sa fie adevarata faza cu posedatii, mai de graba este vorba de schizofrenie.
In legatura cu spiritele si fantomele eu cred ca s-ar putea sa existe, cum existam noi acum si vedem lumea, asa putem exista si mai apoi, doar ca nu cred in acele fantome de care se vorbeste ca ataca oamenii, pentru ca acele fantome nu au ochi pentru a vedea, nu au urechi pentru a auzi, nu au corzi vocale si gura ca sa vorbeasca(toate astea se petrec in mintea aceluia care zice ca a vazut si a auzit fantoma), fantoma eu zic ca poate sa existe sub forma de energie care este sufletul si care nu este nicidecum in lumea asta.

| Wihaela a răspuns:

Da!

| Parmalat a răspuns:

Numai noaptea cred, ziua am treaba

| FaraNume_7993 a răspuns:

Eu nu cred in spirite, fantome, etc. uh crezi?
pa-pa

| alwaysStyles a răspuns:

Sincer... DA inainte nu credeam dar acum cred, am vazut si pe la televizor cum o femeie locuieste in casa cu o fantoma, si fenomene stranii daca te uiti, sau filmul chuchie papusa ucigasa si blestemul gemenilor si cate si mai cate... daca mai ai nevoie de ceva contacteazama TE AJUT CU PLACERE!

| adi4ever a răspuns:

Nu, mi se par niste cacanari

| aragon18 a răspuns:

Eu da.

| Aly_1795 a răspuns:

Eu sincer nu cred.

| Mişaaa a răspuns:

Da! pentru ca nimeni nu stie ce se intampla dupa ce mori, unde te duci sau ce faci.nimeni nu poate dovedii ca nu exista, au fost multe cazuri in care oamenii au vazut fiinte 'necavantatoare',, deci EU CRED big grin

| passenger a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.

| NinaWoolf a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcizarea nu are nici o lrgatura cu fantomele si cu spiritele. dar cred in exorcizare fiindca am patit si am vazut personal anumite chestii, care sa ma convinga ca posedarea e reala.

| ForOldOne a răspuns:

Da sunt unele adevarate dar sa nu incalcam limitat "normalului"

| dudaaaaaaaaa a răspuns:

Da...magie extraterestrii spirite si tot ce tine...