| MestecGuma a întrebat:

Cum adica Dincolo de cuvinte?
Ce vrea sa insemne? si ce-i dincolo de cuvinte

funda

Răspuns Câştigător
| GabiTanase a răspuns:

Pai este o expresie, nu prea folosita in general mai mult poetica as putea spune. Dincolo de cuvinte reprezinta trairile sufletesti, emotionale ale imului si toate problemele sale din viata de zi cu zi, in concluzie Dincolo de cuvinte inseamna Fapte nu vorbe!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HVI a răspuns:

Dincolo de cuvinte se poate referi si la faptul ca desi o persoana spune ca e ok de fapt se poate simti mizerabil, desi cineva face promisiuni si proiecte de viitor (mai ales in politica) raman doar vorbe, desi cineva iti spune ca esti o persoana minunata, superba, etc. de fapt minte. Sa cunosti dincolo de cuvinte se refera la trairile mute alaturi de cineva, exerienta alaturi de cineva prin care cunosti persoanele cu adevarat. Parerea mea.