| valy a întrebat:

Cum ajung in delta dunarii? sunt din galati? explicati pe intelesul oricuihappy

Răspuns Câştigător
| Fifylici a răspuns:

Iti recomand dunavatul de jos, e un loc foarte frumos si din proprie experienta iti spun ca merita, merg acolo in fiecare an si luna asta voi fi si eu acolo dar nu stiu cand dar in fine...
vii pana in tulcea si la iesire din tulcea unde este peco in fata este strada Babadag daca nu te descurci mai intrebi[ma refer la peco ala cand vi dinspre cataloi e o localitate cum ziceam mai intrebi]
in stanga e o parte din varianta iar in dreapta e a vitiiculturii cea lalata parte din varianta tu trebuie sa mergi pe viticulturii pana ajungi la capat si apoi cand ai terminat de coborat valea faci stanga si mergi drept inainte pana ajungi la sensul giratoriu la bariera mahmudiei dar nu intri in mahmudia o iei pe cealalta strada si mergi ce mergi pana intrii in murighiol iar la intersectia aia mare este chiar langa primarie faci la dreapta nu la stanga si in 10 min esti in dunavat dar primul dunavat este ala de sus eu decare vorbesc este de jos prima data intri in ala de sus si iesi de-acolo si intrii in ala de jos, sper ca am ajutat cu ceva cum spuneam fac reclama fiindca merg de la 3 ani acolo si multe dintre veri mi le-am petrecut acolo daca vrei mai multe imformatii si poze printrecare bineineteles sunt si eu sti unde ma gasesti daca nu poti cauta mai simplu pe batranu google
iar cu cazarea nu stiu eu am prieteni de familie care au o tabara crestina si stau fara niciun stress.
poate te ajuta
http://www.turistinfo.ro/dunavatul_de_jos/pensiuni-dunavatul_de_jos.html
http://www.comeinromania.com/va-1225283037-dunavatu_de_jos.html
acum e noapte dar daca tostusi vrei maine pe zi il pot suna pe nenea unde ma cazez eu de obicei poate are vreo idee, nu stiu
E frumos locul, poti sta de vb cu oamenii in special batranii care sunt politicosi si cumsecade, poti merge cu barca si pescuii am amintiri faine numai ca ai grija sa porti vesta de salvare ca-r grav eu am intrat in apa si mai venea si o barca cu motor si cum nu stiam sa inot si mai eram si departe de restul era... da noroc sa un fat frumos a iesit din apa si m-a adus la mal ca sfarseam inecata...
si mai ai grija cu ratacitu prin sat ca am patit-o am pus o tabara intreaga a cca 200 de oamenii sa ma caute disperati asa ca te rog sa intrebi lumea ca sa stii aaaa si mai pot face reclama la inghetata de si a cam trecut vara dar nu stiu de unde o aduc ca-i taree buna si daca mergi cu barca ai grija sa nu pierzi vreo vasla ca-i grav a trebuit sa ma intorc sa o iau si era dusa departe si lumea tipa la mine pff abia am recuperato si cumva sa nu te puna michiduta[ala cu coarne ] sa bagi pana prin apa ca's lipitori si stiu cum e cand am scos mana dupa 5 min aveam sangele supt si numai pete pe maini, apoi mai e si faza cu pescuitul cand se incalcesc unditele sau inloc sa o arunci in apa o arunci intr-o salcie si a trebuit sa pun pe careva sa se suie in copac si sa mi-o descurce si cand a dat Domnu sa prind si eu cand am scos undita din apa si am vazut pestele asa de tare am tipat ca era ud si alenucos si imi era friga sa-l dau jos a cazut pestele inapoi cine stie ce o fi zis cine mai e si nebuna asta sora-mea zicea ca l-am speriat
sau...cand sapam dupa ramane si soferul cu care eram a gasit o coropisnita si a pus-o intr-o chestie si ma alerga si cu cealalta mana ma filma cum tipam si alergam ma mir cum nu am aterizat in apa...sau cand a trebuit sa fiu luata in brate la 5 dimineata si dusa pe apa in barca sa vad rasaritul daca te poti trezi asa de dimineata merita sa vezi 5 min apoi poti sa te bagi inapoi in patut la loc.nam ce zice a fost foarte frumos si m-am distrat de minune dar hai gata cu intinerariul meu de vacanta nu vreau sa te plictisesti partea importanta era mai sus
ce ti-am explicat eu cum sa ajungi ma refeream daca alegi sa mergi cu masina cu microbuzul nu stiu sa zic cum sa faci ma interesez si asa daca vrei
cum ziceam sper sa fi fost cat de cat de explicita daca chiar nu te descurci mai intrebi lumea din tulcea care este strada babadag si peco sid eacolo faci cum am spus eu asta daca alegi destinatia asta
Bafta si distractie placuta chiar se merita.

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Te duci pana la Tulcea cu masina sau microbuzul si de acolo iei vaporol spre ce destinatie doresti. Sa te interesezi dinainte pentru ca voapoarele au anumite zile in care se duc si altele in care se intorc.

| crazygirlyo a răspuns:

Incearca sa urmaresti si tu niste harti :-?

http://hartatulcea.ro/home-ro-Tulcea-272-Delta_Dunarii.html

Sau vorbeste cu un prieten ceva care a mai fost si cunoaste bine drumu :).

| fanfan a răspuns:

Pe terralaughing