| alexandraa_5734 a întrebat:

Cum as putea sa ma costumez de Halloween? happy
Nu prea am haine si nu am nici o idee.
Anu' trecut am fost o "emo" insa n-as vrea sa se repete si anul acesta. Ceva pareri? multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| BlackScribble a răspuns:

Pai, nu ai nevoie de ceva costume extravagante pentru un costum de dracusor.Ai putea cumpara ceva cornite:http://cadourihaioase.ro/images/categorie-Coarne-diavolita.jpg si ceva furca http://fabricademagie.ro/images/P/drac.jpg...nu neaparat asa mare

Eu anul trecut asa m-am costumat. Din ceva material si sarma mi-am facut o coada.Pentru imbracaminte ai putea folosi niste colanti siimplii negrii si ceva bluza rosie mai lunga merge...se poate si o rochie rosie din satin si un machiaj extravagant la ochi, ruj rosu la buze...cum te duce imaginatia

funda?

5 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Daca anul trecut ai fost emo!@anul asta fate minimalista! gen funky! adica cat mai draguta tot cu frizuri asemanatoare dar un machiaj dragut si viu@@

| ellene a răspuns:

Fa-te fantoma, e cel mai simplu. Tai un cearceaf, scoti capul prin gaura aia, te dai cu fard pal- alb chiar- si parul zburlit... dezordonat.

| Tweety_4300 a răspuns:

Daca ai o rochi e sau rochita putin. inchisa la culoare, te poti makia cu negru si dai si cu putin machiaj pe fusta. asa poti fi fata sau alegi un n nume. inviata dun morti. iti faci si u parul cu fixativ. o forma ciudata si gta!