| An0nim8 a întrebat:

Cum este vremea acum pe Bucegi? Este zapada la sfinx? Se poate ajunge cu masina pana aproape de sfinx?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Arata la TV ca e ceva zapada sus. Se ajunge cu masina undeva la cativa km de sfinx, la piatra arsa pana undeva, da ma indoiesc ca ai vreo sansa pe vremea asta, poate cu vreun 4*4

| An0nim8 explică (pentru suntserios):

Drumul e asflatat pana acolo?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru An0nim8):

Din cate stiu eu e asfaltat, dar nu am fost pana acolo cu masina

| sonya a răspuns:

Nu ai cum sa ajungi cu masina aproape de sfinx.

Ceea ce a spus suntserios, da e asfaltat, insa mai ai de mers si pe jos cam in jur de 1h ca sa ajungi la el.

In plus, drumul asfaltat e inchis si vara, nu doar iarna.

Asa ca daca vrei sa ajungi acolo, ia frumusel telecabina si gata. Ajungi si mai repede.