| An0nim8 a întrebat:

se poate ajunge zilele acestea la Babele si Sfinx? si daca da...se merita acum sau e mai frumos vara?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Păi vara. Iarna se pot întâmpla multe, poate veni viscol, poate ninge tare sus la Babele.
Vara când e senin afară e cel mai bine.
Oricum eu ți-am zis programul de urcare și coborâre la Babele.
Sper că te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da. Vezi mai jos

Telecabina program zilnic (luni, miercuri, joi, vineri, sambata, duminica): Vara (15.06-15.09): 07.30-17.45 (20:00-pentru cazurile cu foarte multi turisti la Babele) Iarna (16.09-14.06): 08.30-15.45 (exceptie weekendurile însorite din Septembrie sau Octombrie unde programul se poate prelungi cu 2-3 ore, în functie de numărul turistilor aflati la Babele). Revizie: zilnic cu jumate de oră înainte de prima cursă si în fiecare marti (intreaga zi). Acesta este programul anuntat, dar nu suntem raspunzatori de eventualele modificari, telecabina fiind o societate privata, care isi rezerva dreptul decizional de modificari. pret: -urcare Busteni - Babele = 35 lei (copii intre 5-12 ani, 18 lei) -coborare Babele - Busteni = 35 lei (copii intre 5-12 ani, 18 lei) -urcare+coborare Babele - Busteni = 70 lei (copii intre 5-12 ani, 36 lei)

Citeste mai mult la: http://muntii-bucegi.ro/transport-cablu-busteni/
http://ziardebusteni.ro/......a-busteni/
Sau uite și aici programul iarna

Iarna: (16.09 – 14.06)
– luni, miercuri, joi, vineri, sambata, duminica: 8:30 – 18:00 (8:00 – 8:30 – revizie tehnica)
– marti: inchis (8:00 – 16:00 – revizie tehnica)
– ultima urcare: 15:00
– ultima coborare: 15:45
* programul se poate prelungi cu 2-3 ore – cand sunt foarte multi turisti la Babele
http://www.traseepemunte.ro/telecabine/tarife-telecabina-busteni-babele/

| An0nim8 explică (pentru Anonimuserr):

Cand e mai bine de vizitat? Iarna cand e zapada sau varA?

| Anonimuserr a răspuns (pentru An0nim8):

Păi vara. Iarna se pot întâmpla multe, poate veni viscol, poate ninge tare sus la Babele.
Vara când e senin afară e cel mai bine.
Oricum eu ți-am zis programul de urcare și coborâre la Babele.
Sper că te-am putut ajuta!