| Yamaha123 a întrebat:

Cum fac o capcana pentru soareci sobolani etc. sa fie cat mai simpla!

Răspuns Câştigător
| TheKittyCatGirl a răspuns:

Hei :) iti trebuie un tub de metal sau un tub de hartie si branza sau ceva bun :) si o galeata. Pui tubul cu branza spre galeata sa arate cam asa: https://www.google.ro/......ps?/search mai simplu nu cred ca e;)

| TheKittyCatGirl a răspuns (pentru TheKittyCatGirl):

Am uitat sa explic; Soarecele intra in tub sa ia branza si tubul care nu e lipit de masa se rastoarna in galeata

9 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Cu lipici pentru soareci.

| awspam a răspuns:

Lipici e bun si pe urma ii poti elibera fara sa ii omori

| Yamaha123 explică (pentru awspam):

Ce sa fac sa-i dau drumu!?
Pai asa la ce ma mai omor sa-i prind?

| awspam a răspuns (pentru Yamaha123):

Mai bine l ai folosi sa prinzi pesti decat sa il chinui, saracul animal, ce trist e sa ajungi pe mana unui om fara suflet, macar daca ai hrani un sarpe sau un peste cu el dar sa il omori asa fara suflet...

| Yamaha123 explică (pentru awspam):

Il omor si il dau la pisicalaughing asa iti place?

| awspam a răspuns (pentru Yamaha123):

Hahaha

| Yamaha123 explică (pentru awspam):

MAi bun!

| Dar1a a răspuns:

Uite:Stai cu o bucata de cascaval, branza(lactate) intre papuci....ar putea dura ceva dar merita.Soarecela va simti mirosul si va veni sa manance.Atunci cand intra sa ia branza intre papuci...HAT! L-ai prins. Dar poti cumpara si otrava de soareci de la furaje. Sper ca te-am ajutat