| XCatalinX a întrebat:

Cum fac sa imi sune telefonul cand primesc un snapchat? La iphone 5 s

Răspuns Câştigător
| purpleicetwice a răspuns:

In setari, cauta Snapchat in lista de aplicatii la sfarsit. Cand dai pe ea, ai o setare care scrie Notificari ( sau in orice limba ai tu telefonul) si asigura-te ca "Permite notificari" ( sau ceva de genu) e deschis, adica switch ul ala este verde. Daca nici asa nu scoate nici un sunet cand primesti notificari, asigura-te ca telefonul nu este pe silentios si ca ai modoficat volumul din butoane.