| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci sa iti indeplinesti visele si dorintele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Absolut nimic. 95% din realizarile unui om se bazeaza pe noroc. De la locul in care te nasti, familia in care te nasti, abilitatile cu care te inzestreaza natura, sansele care ti se ofera in viata pana la nenorocirile de care esti protejat. Oamenii inca mai traiesc cu vaga impresie ca ce realizeaza in viata tine de ei cand, in realitate, ce se intampla in jurul lor e infinit mai important decat propriul efort.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

În ziua de azi foarte greu sau de loc!

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Propune-ti un scop si un timp in care il poti realiza. Scrie ceva de genul pe o foaie si uita-te in fiecare zi pe ea, sau in fine, nu uita de scopul tau. In loc sa astepti, fa-l tu sa se realizeze. Trebuie doar sa iti dorsti cu adevarat si poate un pic noroc. Succeshappy

| andrei215 a răspuns:

Il faci pe draq in patru