| Oana_4575 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi ia un telefon nou? dar un animalut(o pisicuta sau un catelus)... funda la cel ce ma ajutat cel mai mult si a carui idee mergewinking

1 răspuns:
| Zoet a răspuns:

Nu cred ca vei putea.
La un telefon poate ar merge.
Dar la un cateleus, presupun ca stai la bloc ( ca daca stateai la casa aveai si 2) nu cred. Daca lor nu le place un caine in apartament, nu le vei schimba ideea. Mult par, miroase urat. Si e greu sa ai un caine. Trebuie sa-l duci la doctorul veterinar, sa-i faci carnetel de sanatate. Cheltuiesti multi bani... si pentru ce folos? Cand poti sa-ti iei tu ceva. Si in plus e o responsabilitate foarte mare. Gandeste-te ca atunci cand tu esti la scoala, iar parintii tai la servici cainele ala va sta singur?

Pai ca sa-ti ia un telefon nou, mai astepata pana la Craciun sau la ziua ta. Ori fa ceva cu ala, strica-l zii ca l-ai scapat jos si i s-a stricat dispay-ul.