| Lovwly a întrebat:

cum imi pot convinge parintii sa imi ia un catelus (bichon)? Imi da matusa mea unul gratis doar daca ei sunt de acord... Am incercat sa fac curatenie, sa invat mai bine dar nu merge. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CarlaHecox a răspuns:

Hey,
Scrie pe un caiet studentesc tot ce stii despre bichoni (poti folosi wikipedia) si adauga multe desene, poze, lucruri interesante despre rasa.
Apropo, spune-le parintilor ca bichonii sunt printre rasele care nu lasa par aproape delocwinking
Cand l-ai terminat, arata-le si poate o sa-si schimbe parerea.

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Parintii tai se gandesc si cat costa intretinerea unui caine. Si el trebuie sa manance, sa fie vaccinat, are unele nevoi, cainele va fi un alt membru al familiei. Poate deocamdata nu au bani, dar pe viitor iti va da voie sa-ti iei unul.

| KinderBeeeib a răspuns:

Poate au motivele lor, spune-le ca sunt o rasa mica care nu lasa par si vei fi responsabila si daca functioneaza poate vei avea noroc de 1 iunie.

| Lovwly explică (pentru KinderBeeeib):

Ar fi bine si pe 20 iunie cand e ziua suroriimele dar si pe 21 iulie de ziua mea. dar numai sa imi ia unul. happy

| Lovwly explică (pentru KinderBeeeib):

Mda. e 23 iun. si eu tot fara catel sunt. crying

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salutări.
eh,uneori părinţii îşi fac griji de faptul că noi,copiii,ne luăm animale,suntem entuziasmaţi pe moment,după care le lăsăm pe mâna lor,cu îngrijire,hrană,tot. dar nu e deloc aşa. deci, fă-i să înţeleagă asta. documenteată-te bine despre căţei şi despre rasa lui, vorbeşte cu ei şi promite-le că o dată ce este al tău, va fi numai responsabilitatea ta. ei doar se vor bucura că au un animal de companie, nu vor trebui să îl îngrijească. asta îi va face puţin să vrea.
Succes!

| adriana05 a răspuns:

Buna.Nu stiu daca la tine merge.Eu de exemplu i-am pus in fata faptului implinit.Au vazut cat sunt de fericita alaturi de catel si m-au lasat sa il pastrez.In ziua de azi,ai mei se joaca cu catelul,il mangaie,ii face masaj,pot sa spun ca s-au atasat foarte mult de el.
Acum tu iti cunosti parintii si tu stii daca parintii tai ar accepta sa intre in casa si sa vada un catel.
Si cel mai important,gandeste-te daca tu ai timp pentru el,mancare, plimbare, igiena si cel mai importanti sunt banii(doctor, mancare), e foarte important sa ii acorzi mult timp catelului si sa te ocupi de el.
Bafta!

| Lovwly explică (pentru adriana05):

Nu cred ca va merge asa pentru ca matusa mea nu imi va da catelul pana cand nu va vorbi cu tata. dar oricum voi incerca. mersi mult.