| Cristinaaaaaaa a întrebat:

. Cum imi pot deschide culoarea parului(de la saten inchis la saten deschis, deschis )fara vopsea! funda:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Ppitzzi a răspuns:

Musetelul poate fi un instrument foarte util pentru persoanele care isi doresc o nuanta cat mai naturala dar si pentru cele care vor sa isi deschida culoarea parului potrivit pentru a obtine infuzia de musetel toarna o ceasca de flori de musetel intr-un litru de apa. Lasa musetelul sa fiarba timp de o jumatate de ora apoi ia-l de pe foc si lasa-l la racit. Ulterior strecoara-l cu un tifon.
Spala-te pe cap cu samponul tau obisnuit. Dupa samponare si clatire, foloseste ceaiul de musetel pentru a-ti clati iarasi parul, timp de 15 minute. Pentru a-l putea refolosi, stai cu capul deasupra unui vas in care sa se scurga ceaiul. La final sterge parul si infasoara-l cu un prosop Ramai cu solutia de musetel timp de 15 minute pe par apoi clateste-te cu apa curata Daca nu te deranjeaza mirosul nu este necesar sa te mai clatesti.

Sucul de lamaie este un alt ingredient important pentru cele care doresc sa isi deschida culoarea parului Toarna sucul a doua lamai intr-un litru de apa Foloseste amestecul pentru a-ti clati parul, la fel ca in cazul ceaiului de musetel Bafta :*

4 răspunsuri:
| lllullla a răspuns:

Cu ceai de musetel dupa ce te-ai spalat + cu sampon pentru par blond (cu reflexii). sau cu pudra decoloranta (cred nu bag mana in foc ca eu nu am incercat niciodata chestia asta). dar cu ceaiul sigur merge. eu folosesc tot timpul ceai dupa ce ma spal. in timp, cateva luni, o sa se vada diferenta. mai ales vara, ma fac aproape blonda de la soare.

| georgiana9022 a răspuns:

Pai el la soare de obicei se deschide la culoare alta metoda nu stiu sad

| Laura46 a răspuns:

6 lamai stoarse bine, apoi un pulverizator(daca ai o sticla de parfum cu pompita e perfect). Apoi pulverizezi zeama de lamaie fara sa o amesteci cu apa pe intreg parul.trebuie sa ai parul ff ud.Eu am parul ff lung si storceam cate 10 lamai, punem zeama intr_un lighenus apoi stateam cu parul inmoiat o jumatate de ora.de 4 ori pe luna.Intr-o luna de zile din saten inchis am ajuns la blond inchis.Bafta si tie

| ღAnonimaღ a răspuns:

Cu un decolorant.