| ioana181 a întrebat:

Cum instalez un joc folosind si Daemon tools?

7 răspunsuri:
| fryekid a răspuns:

Click dreapta pe fisierul. img si dai mount image.

| karellen a răspuns:

Montezi imaginea dvd-ului cu jocul respectiv (mount) intr-un drive virtual, apoi accesezi respectivul drive (din My Computer) si lansezi setup-ul jocului la fel cum ai face cu un dvd real

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai instalat daemon tools, intri in el si pe desktop in dreapta jos la iconitele acelea, dai click dreapta pe daemon tools, click pe "no device"(asa stiu ca scria), si cauti imaginea jocului si dai pe ea open si dupa aia instalezi jocul, astept fundita happy!

| adydassler a răspuns:

Pai daca il ai deja instalat in pc si il ai in dreapta in bara de start dai clik dreapta>monteaza imaginea>te duci si alegi imaginea pe care vrei sa o deschizi>si dai pe setupe si alegi unde sa instalezi jocul. gata, iar daca vrei ca imagine sa se monteze automat defiecare data cand pornesti pc-ul dai clik dr pe deamon si preferinte>general si bifezi pe pornire automata.winking

| Marcian a răspuns:

Dupa ce ai instalat Daemon Tools o sa-ti apara icoana jos in bara. Dai click pe ea si selectezi bara de jos dupa care o sa-ti apara o fereastra de unde o sa selectezi jocul si dai "open". Ar trebui sa iti apara tabelul de instalare al jocului automat, daca nu te duci si dai dublu click pe driver-ul unde ti-a deschis jocul(in My computer).

| TheHGlife a răspuns:

Deci ai iconita de la deamon tools acolo in dreapta...

pasul 1 apesi clik dreapta pe imag aia si dai mout image sau ceva de genu asta

pasul 2 iti apare un chenar unde sa selectezi jocul...

pasul 3 te duci in my compiuter si iti apare acolo pe la cd-uri

| alex2009 a răspuns:

urmareste acest tutorial video care iti explica acest lucru http://www.videotutorial.ro/? p=368