| Nameツ a întrebat:

Cum intzelegetzi aceasta fraza:Cine face aprecieri asupra unui om mare trebuie sa fie cu mare bagare de seama, intrucit prin acest act el isi da siesi un certificat? va rog,

Răspuns Câştigător
| ihavenoidea a răspuns:

Adica daca o persoana face un compliment, o apreciere unei persoane cu o siutatie sociala mai buna sau unei persoane cu diferita varsta isi face singur un compliment prin felul sau de a aprecia sau de a pune problema. Cred big grin

1 răspuns:
| Beatrice_5716 a răspuns:

Se refera la felul in care complimentezi o persoana cu o situatie sociala/financiara diferita de a ta, sau o persoana mai mare decat tine. Prin felul in care faci acest lucru iti acorzi singur o eticheta, astfel persoana respectiva va sti ce fel de om esti. Sper ca te.am ajutat happy