| cristina3 a întrebat:

Cum intzelegetzi aceasta fraza:Cine face aprecieri asupra unui om mare trebuie sa fie cu mare bagare de seama, intrucit prin acest act el isi da siesi un certificat?

1 răspuns:
| brandusa_6214 a răspuns:

Cred ca are legatura cu judecata asupa omului mare- cel care va face aprecieri va fi la fel de bun, sau mai bun in ceea ce sustine despre subiect, ca va cunoaste domeniul si va avea o cercetare ca sa poata da un raspuns adecvat- caci altfel se va ridiculiza pe sine.