| razvanbanu11 a întrebat:

Cum ma pot calma? Adica daca plang sau ma enervez cum ma pot opri?

Răspuns Câştigător
| deadwillow a răspuns:

Plansul poate fi una din cele mai bune metode de a te calma.
Nu incerca sa opresti lacrimile sa curga. Plansul nu inseamna ca esti slab,plansul inseamna ca ai curajul sa-ti recunosti sentimentele si asta este primul pas spre a le depasi.
Am mai raspuns la o intrebare tot ca acum.
Calmul nu vine din exterior,ci din interior. Trebuie sa te gandesti ca iti faci rau tie, nu celui care te-a facut sa-ti iesi din fire/sa plangi.
Calmul il poti gasi intr-o amintire placuta, intr-un parfum care-ti place, intr-o imagine care te-a impresionat, intr-o carte etc...

3 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună,Răzvan.
Încearcă să îți preocupi mintea cu altceva,de exemplu citește o carte, ascultă melodia ta preferată sau fă un lucru care îți place ție foarte mult. Dacă simți nevoia, poți trânti obiecte pe jos, eu așa fac când am nervi. Dar ai grijă să nu distrugi casa rolling on the floor
Pa, pa.

| CosminC86 a răspuns:

Salut! Daca esti baiat nu se cuvine sa plangi, iar daca te enervezi rau, rupe o foaie de caiet si strange-o cat poti de tare in pumn, ca sa te calmezi sa nu faci vreo prostie, cum am facut eu.

| razvanbanu11 explică:

Multumesc tuturor