| DanyXhell a întrebat:

Cum naiba s-au descoperit 11 vipere intr-un cuib in curtea scolii noastre? Eu stiam ca traiesc doar la munte viperele.

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu ai zis si tu orasul sau localitatea ca sa stim si noi.Eu stiu ca sunt multe vipere la Baile Herculane,dar sunt si in alte localitati. Poate e vreo padure in apropiere,poate sunt vipere in localitatea unde stai, poate cineva a avut o vipera, i-a dat drumul sau a scapat si ea si-a facut cuib acolo.

| codgaby a răspuns:

Posibil este sa fi ramas pui acolo si lor le place caldura si in timpul verii acum ele se adapostesc unde prind.

| Freky a răspuns:

Probabil le crestea cineva si a uitat de ele, sau pur si simplu lea lasat
sau cum spune @codgaby. :*