| adrianadriana a întrebat:

Cum ne mai putem vedea frumoase intr-o lume de silicoane, botox si operatii estetica pe care noi nu ni le permitem?

Răspuns Câştigător
| onelove a răspuns:

Parerea mea e ca toate femeile sunt frumoase in felul lor, daca ai o persoana draga langa tine ea te poate ajuta sa scapi de aceasta idee creata in generatia noua. Oricum ideea e ca frumusetea exterioara conteaza cel mai putin. Tu de exemplu ce ai alege sa ai langa tine toata viata: o persoana care e fotomodel dar cu care abia te poti intelege sau pe cineva normal dar care stie sa te faca sa zambesti cand ai nevoie, sa fie langa tine cand ceri asta.

6 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

"Pe care noi nu ni le permitem"... Intrebarea e: de ce le-am vrea? Intr-adevar, imaginea promovata de mass-media e una artificiala si foarte multe femei o interiorizeaza, dezvoltand tot felul de tulburari alimentare sau de imagine de sine. O solutie este sa incepi sa te cunosti mai bine, sa te valorizezi ca femeie, sa iti rezolvi relatia cu tatal (in raport cu tatal sau cu alta autoritate paterna ne primim confirmarea ca femei).

daniela
| daniela a răspuns:

Oare a ne transforma prin operatii e o solutie. Eu sunt o persoana plinuta asta ca sa nu zic grasa si nu ma simt rau in pielea mea. Am multi prieteni care ma apreciaza si ma simpatizeaza asa cum sunt si nu stiu daca mi-ar conveni sa fiu frumoasa dar intepenita de botox si silicoane.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Eu cred ca silicoanele si toate operatiile estetice au aparut pentru a corecta, nu pentru exagerarile pe care le vezi la tot pasul. poti fi frumoasa si prin felul tau de a fi. Poti sa te vezi frumoasa in ochii iubitului sau ai celor dragi. Incearca sa zambesti, incearca sa-i iubesti pe oameni asa cum sunt, cu siguranta te vei vedea frumoasa!

| oooooooo a răspuns:

E destul de greu sa te vezi frumoasa intr-o astfel de lume, ai nevoie de ajutorul partenerului, care te face sa te simti cea mai frumoasa, si de o atitudine pozitiva despre tine-scoate-ti in evidenta calitatile... fa fapte bune care te ajuta sa te simti cea mai frumoasa in interior.
-esti frumoasa atunci cand te simti frumoasa-

| nicoleta_7357 a răspuns:

ADRIANA, SA INTELEG CA TU ITI PUI FOARTE MULTE SPERANTE IN ASA CEVA, NU? DAR A FI FRUMOASA NU PRESUPUNE NEAPARAT TRANSFORMAREA TA INTR-UN MATERIAL PLASTIC, SAU INTR-O PAPUSA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naturaletea intotdeauna a fost, este si va fi considerata mult mai frumoasa decat silicoanele, botoxul si alte porcarii.
Au fost si statistici care au demonstrat asta asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. Doar sa ai grija de tine, de corpul tau, de tenul tau, de sanatatea si sufletul tau. happy
Eu de ex ma simt mult mai bine cand cineva imi face un compliment apropo de genele mele sau ochii mei... daca as avea lentile de contact sau gene false nu cred ca as putea sa ma simt bine ca nu ar fi ale mele...mereu am considerat asta. Asa ca fii tu insuti si scoate in evidenta ce ai tu mai frumos si ce te face pe tine unica...doar nu vrei sa arati ca o gonflabila. happy