| lora3u a întrebat:

Cum pot ajunge la Bacau?
Sunt din Iasi, si am aproape 18 ani. Vreau sa merg singura la Bacau, la matusile mele, pe strada 9Mai,. Problema este ca eu nu am mai iesit din Iasi fara parintii mei, si nu cunosc asa bine drumul. Eu locuiesc in cartierul frumoasa. Ce e mai convenabil sa iau spre Bacau : trenul sau autocarul/microbuzul. Vreau sa ajung intr-un timp scurt. De unde iau mijlocul de transport? cum ajung de la gara/autogara din Bacau pe strada 9 mai? Si cam cat m-ar costa totul?
Va multumesc de raspunsuri ( dau fundita celui/celei care ma lamureste ). pup :*

Răspuns Câştigător
| Matzuccc a răspuns:

Buna si eu sunt din Iasi cel mai bine ar fi sa mergi cu autocarul/microbuzul. dc zic asta? este un mijloc de transport mai sigur pentru o fata.in tren se pot intampla multe lucruri. si nu e asa de sigur. Te sfatuiesc sa mergi la autogara din Pacurari acolo sunt microbuzuri care au destinatie iasi-bacau. Dupa ce vrei ajunge in bazau o sa gasesti acolo tramvaie microbuze sau ce au aia.care te vor duce pe strada 9 mai indicat este sa intrebi un sofer care lucreaza acolo cum poti ajunge pe 9 mai.si te vor ajuta

bafta;*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la vama veche si iei un microbus pana la Bacau, cred ca 20de lei te costa.